Home Aktualności Były naczelny Radia Szczecin, Tomasz Duklanowski musi zapłacić ponad 40 tys. zł. Zapadł wyrok sądu 
Aktualności

Były naczelny Radia Szczecin, Tomasz Duklanowski musi zapłacić ponad 40 tys. zł. Zapadł wyrok sądu 

180

Sąd Rejonowy w Szczecinie podjął decyzję w sprawie Tomasza Duklanowskiego. Z powodu bezzasadnego porzucenia stanowiska, były redaktor naczelny Radia Szczecin, musi zapłacić  40 233,60 zł byłemu pracodawcy. 

 

Cała sprawa rozpoczęła się wraz z pozwem wniesionym 15 stycznia 2024 roku. Radio Szczecin pozwało byłego redaktora naczelnego, który miał złożyć wypowiedzenie naruszające prawo pracy. Dziennikarz miał je skierować do ówczesnego prezesa stacji Wojciecha Włodarskiego, informując, że rozwiązuje umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Powodem miało być utracenie zaufania wobec szefa rozgłośni.

W piśmie dot. sprawy czytamy, że sąd nakazuje „pozwanemu Tomaszowi Duklanowskiemu, aby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia niniejszego nakazu zapłacił powódce Polskiemu Radiu Szczecin – Regionalnej Rozgłośni w Szczecinie PR Szczecin spółce akcyjnej w Szczecinie 40 tys. 233 zł 60 gr z ustawowymi odsetkami za opóźnienie liczonymi od 15 stycznia 2024 r. do dnia zapłaty oraz 4 tys. 429 zł tytułem zwrotu kosztów procesu z odsetkami w wysokości ustawowych odsetek za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego za czas od dnia uprawomocnienia się nakazu do dnia zapłaty”.

Opuszczenie Stanowiska

Duklanowskiemu przypisywane jest ujawnienie danych pozwalających zidentyfikować dziecko posłanki KO Magdaleny FIliks jako ofiary wykorzystania seksualnego. Były redaktor stanowczo zaprzeczył, jakoby miał takowe informacje ujawnić. Cała sprawa wywołała medialną burzę, przez którą prawdopodobnie Duklanowski na jakiś czas wyjechał na „wakacje”. 

Po odejściu z Radia Szczecin Duklanowski nie rozliczył się również ze sprzętu służbowego. Jak podaje na platformie X:

Nowy pełnomocnik Radia Szczecin, nominowany przez reżim Tuska, chce dostać się do mojego służbowego komputera i telefonu. Pełnomocnikiem jest mec. Rafał Wiechecki, przyjaciel Giertycha i jednocześnie obrońca Gawłowskiego i innych ludzi Platformy. W komputerze służbowym i komórce mam dziesiątki nagrań i dokumentów dotyczących przestępczej działalności ludzi PO.

Sprawa trafiła do prokuratury w styczniu, a sprzęt wyceniany jest na ok. 18 tys. zł. Był redaktor odpowiada na swoich social mediach:

Sprzęt będzie zdeponowany u notariusza, do czasu upadku reżimu Tuska. Czyli — nie aż tak długo. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...