Home Sport Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu
Sport

Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu

131

Brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to będzie spacerek, to jest w błędzie. Wilki prowadzą w finale 3:1 i mają duży komfort psychiczny przed kolejną potyczką. Trefl w Sopocie musi wygrać i będzie „walczył o życie” przed własną, żywiołową publicznością.

 

81:76 – takim wynikiem zakończyło się wczorajsze spotkanie Wilków Morskich z Treflem. Rywale walczyli i mieli swoje szanse, ale po raz kolejny szczecinianie pokazali, że potrafią grać drużynowo. King nie miał wczoraj swojego lidera, sportowe ego było daleko od obrońców mistrzowskiego tytułu – poza Maciejem Żmudzkim punktował wczoraj każdy.

W serii do 4 zwycięstw King prowadzi już 3:1 i niewykluczone, że w poniedziałek fani szczecińskiego basketu będą mieli powody do radości. Jeśli King wygra w Sopocie, będzie feta. Ale najpierw ten mecz trzeba wygrać. Wszystkie atuty szczecinianie mają w swoich rękach i – jak pokazał obecny sezon – świetnie radzą sobie w wyjazdowych potyczkach. Tyle że play-off to nie to samo, co runda zasadnicza, a Trefl nadaj jest bardzo dobrym zespołem i lekceważyć go nie można.

Czy Trefl jest w stanie podnieść się po dwóch porażkach i obronić własny parkiet, przedłużając serię i zachować nadzieję na tytuł Mistrza Polski? Bez wątpienia jest. Natomiast Wilki mają ogromny komfort gry, ewentualna porażka w kolejnym meczu nie zmieni sytuacji, wciąż będą faworytami finału i wciąż będą mieli atut własnego boiska w walce o złoto.

Mecz numer 5, który może rozstrzygnąć sprawę mistrzostwa, już w najbliższy poniedziałek w Sopocie.

Powiązane artykuły

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...

Sport

Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!

Niesamowite rozstrzygnięcia  w ostatniej kolejce kobiecej Ekstraligi w piłce nożnej. Piłkarski ze...

Sport

Zapraszają do kibicowania i wspierają dzieci

Ubiegłoroczne finały Wilków obejrzało wiele dzieci, które wychowują się w domach dziecka,...