Home Lifestyle Będzie smacznie, kolorowo i bardzo świątecznie. Już za tydzień rusza Jarmark
Lifestyle

Będzie smacznie, kolorowo i bardzo świątecznie. Już za tydzień rusza Jarmark

140

Już za tydzień rozpoczyna się tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających będą czekać drewniane domki ze świątecznymi wyrobami oraz lokalni artyści i animatorzy. Wśród nich sam święty Mikołaj.

 

Przed nami ponad trzy tygodnie świątecznych spotkań, wyśmienitych przysmaków, wigilijnych opowieści i mieniących się złotem i czerwienią bożonarodzeniowych dekoracji. Od 1 do 23 grudnia w samym sercu miasta będzie funkcjonował Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku poza Aleją Kwiatową, Placem Adamowicza i Placem Lotników świąteczny klimat będzie można też poczuć w alei Wojska Polskiego. Łącznie przygotujemy ponad 90 stoisk, wśród których zagoszczą lokalni wystawcy, regionalni producenci, rękodzielnicy i gastronomicy z różnych regionów Polski. Będzie smacznie, kolorowo i baaardzo świątecznie.

Jarmarkowe stoiska będą otwarte przez cały tydzień. Wystawcy zaprezentują bardzo ciekawy asortyment: własnoręcznie zdobione bombki, świąteczne stroiki, pachnące goździkami i pomarańczą świece, drobne upominki, niepowtarzalne dekoracje, tekstylia i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie także pełnych smaku i aromatu potraw. Pierogi, wędliny, miody, pierniki, paszteciki, ale także słone przekąski i pożywne dania będą czekać na zgłodniałych odwiedzających. W tym roku pojawi się także wyjątkowy drewniany wiatrak, a w którym będą serwować pachnące i rozgrzewające grzane wino.

Święta na całego

Przez cztery weekendy Jarmarku Bożonarodzeniowego będziemy mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Na Jarmarkowych scenach – bo będą takie zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego wystąpią lokalni artyści i animatorzy. W świątecznych alejkach będziemy mogli spotkać ulicznych artystów, a w strefach warsztatowych wykonać kreatywne ozdoby i świąteczne pamiątki. Oprócz tego nie zabraknie bożonarodzeniowych łamigłówek i tematycznych gier. Wszystko oczywiście w rytmie największych świątecznych przebojów.  Miłośnicy pięknych kadrów będą mogli uwiecznić ten świąteczny klimat na zdjęciach w naszych wyjątkowych punktach insta. Znajdziemy je na każdym z placów.

Spotkanie z Mikołajem, koncerty, spacery i wiele innych

Przez trzy tygodnie Jarmarku Bożonarodzeniowego najmłodsi będą mogli skorzystać z dziesiątek atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Poza stałymi atrakcjami takimi jak karuzela wenecka, koło młyńskie, mała karuzela w weekendy nasza scena muzyczna zapełni się zespołami, które umilą ten świąteczny czas. W strefach animacji nie zabraknie świątecznych warsztatów, przedstawień i interaktywnych zabaw. Będziemy czytać bajki, spotykać się z postaciami z bajek i wypatrywać Świętego Mikołaja, który 6 grudnia pojawi się na naszym Jarmarku. Na terenie alei Wojska Polskiego w ramach gry terenowej będzie można szukać elfów, a na Placu Lotników wejść do gigantycznego wiatraka.  Jarmark Bożonarodzeniowy będzie też świetną okazją do spacerowania i poznawania historii i legend Szczecina. Miejscy przewodnicy dołączają do naszego programu i w weekendy oferują tematyczne spacery śladami Jarmarku. Bezpłatne spacery będą odbywały się zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego.

Mały gest, a cieszy

Każdego roku staramy się, aby w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego pamiętać o innych. Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy będzie można napisać kilka ciepłych słów seniorom, którzy na co dzień pozostają pod opieką Domów Pomocy Społecznej. Listy tafią do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Podobnie jak w poprzednim roku na terenie Jarmarku będzie można skorzystać z naszej Bombkodzielni. Ci którzy mają za dużo ozdób w domu mogą się nimi podzielić z innymi.  Znajdą się także choinki last minute – wszystkie drzewka, które zdobiły nasze place na zakończenie Jarmarku zostaną przekazane w ręce mieszkańców, którzy przyniosą przysmaki dla zwierząt ze stowarzyszenia Kudłata Przystań.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

Aleja Kwiatowa, Plac Adamowicza, Plac Lotników

  • poniedziałek – czwartek, w godz. 14:00-20:00
  • piątek, w godz. 14:00-23:00
  • sobota, w godz. 10:00-23:00
  • niedziela, w godz. 10:00-20:00

Aleja Wojska Polskiego

  • poniedziałek – czwartek, w godz. 16:00 -20:00
  • piątek, w godz. 16:00-21:00
  • sobota i niedziela, w godz. 12:00-21:00

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: www.kolorowaaleja.pl w zakładce Jarmark Bożonarodzeniowy.

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

LifestyleKultura

Męskie Granie już w ten weekend! Szykują się dwa dni pełne muzyki

Największa w Polsce trasa koncertowa wraca do Szczecina. Już w piątek i...

LifestyleKultura

Come With Us Festival – dwa dni świetnej rozrywki

Polana przy Teatrze Letnim była prawdziwym epicentrum energetycznej muzyki i sztuki –...

LifestyleKultura

Szykuje się niesamowity weekend! Sprawdź, co czeka na nas od piątku do niedzieli

Przed nami pierwszy weekend lipca, który zapowiada się niesamowicie atrakcyjnie. Oto, co...