Home Kultura „Barwy Dojrzałych Dusz” na muralu? Projekt dwóch nastolatek ze Szczecina
KulturaLifestyle

„Barwy Dojrzałych Dusz” na muralu? Projekt dwóch nastolatek ze Szczecina

699
Foto: Grupa FB Piotr Krzystek na mieście

Na ciekawy pomysł urozmaicenia krajobrazu miasta wpadły dwie nastolatki ze Szczecina – w jednym z punktów miasta ma powstać mural oparty o prace seniorów. 

Za tym pomysłem stoją Hanna Gałka i Anna Chim – uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 14 w Szczecinie, a przede wszystkim autorki projektu „Barwy Dojrzałych Dusz”.  W jego ramach prowadzą warsztaty malarskie dla pensjonariuszy Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej w Szczecinie, a także prowadzą internetową zbiórkę na namalowanie muralu z motywami dotyczącymi Szczecina. 

– Seniorzy często zmagają się z wyobcowaniem i osamotnieniem, w naszym społeczeństwie panują fałszywe stereotypy o ich bezużyteczności, co może prowadzić do problemów na tle psychicznym. Celem naszych zajęć jest stworzenie nowego muralu w Szczecinie, który będzie inspirowany pracami naszych podopiecznych, aby pokazać że seniorzy umieją, chcą i mogą! Pomagamy wywołać uśmiech na twarzach naszych seniorów – czytamy w opisie zbiórki na portalu pomagam.pl

Jak udało nam się ustalić, w grę wchodzą trzy lokalizacje przyszłego muralu – budynek gospodarczy na pętli Turkusowa, budynek Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej oraz wolna przestrzeń dla grafficiarzy pod Trasą Zamkową. Jedno jest pewne: dzieło powstanie rękoma Macieja – uznanego szczecińskiego grafficiarza znanego pod pseudonimem „Kreda”. 

Pomysł spodobał się prezydentowi Szczecina, Piotrowi Krzystkowi, do którego internauci zaapelowali o udzielenie zgody na podjęcie niezbędnych działań na facebookowej grupie “Piotr Krzystek na mieście”. 

– Osobiście przeszkód nie widzę – odpowiedział Krzystek w mediach społecznościowych. 

Na chwilę obecną nastolatki uzbierały 8 018 złotych, a to jeszcze nie koniec zbiórki. Pieniądze można wpłacać pod następującym adresem: https://pomagam.pl/46kka9

 

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościLifestyle

18 świetnych spacerów po Szczecinie

Wystartowała sprzedaż biletów na Miejskie Spacery z Przewodnikiem. Od 1 czerwca do...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...