Home Kultura „Barwy Dojrzałych Dusz” na muralu? Projekt dwóch nastolatek ze Szczecina
KulturaLifestyle

„Barwy Dojrzałych Dusz” na muralu? Projekt dwóch nastolatek ze Szczecina

752
Foto: Grupa FB Piotr Krzystek na mieście

Na ciekawy pomysł urozmaicenia krajobrazu miasta wpadły dwie nastolatki ze Szczecina – w jednym z punktów miasta ma powstać mural oparty o prace seniorów. 

Za tym pomysłem stoją Hanna Gałka i Anna Chim – uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 14 w Szczecinie, a przede wszystkim autorki projektu „Barwy Dojrzałych Dusz”.  W jego ramach prowadzą warsztaty malarskie dla pensjonariuszy Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej w Szczecinie, a także prowadzą internetową zbiórkę na namalowanie muralu z motywami dotyczącymi Szczecina. 

– Seniorzy często zmagają się z wyobcowaniem i osamotnieniem, w naszym społeczeństwie panują fałszywe stereotypy o ich bezużyteczności, co może prowadzić do problemów na tle psychicznym. Celem naszych zajęć jest stworzenie nowego muralu w Szczecinie, który będzie inspirowany pracami naszych podopiecznych, aby pokazać że seniorzy umieją, chcą i mogą! Pomagamy wywołać uśmiech na twarzach naszych seniorów – czytamy w opisie zbiórki na portalu pomagam.pl

Jak udało nam się ustalić, w grę wchodzą trzy lokalizacje przyszłego muralu – budynek gospodarczy na pętli Turkusowa, budynek Domu Kombatanta przy ulicy Kruczej oraz wolna przestrzeń dla grafficiarzy pod Trasą Zamkową. Jedno jest pewne: dzieło powstanie rękoma Macieja – uznanego szczecińskiego grafficiarza znanego pod pseudonimem „Kreda”. 

Pomysł spodobał się prezydentowi Szczecina, Piotrowi Krzystkowi, do którego internauci zaapelowali o udzielenie zgody na podjęcie niezbędnych działań na facebookowej grupie “Piotr Krzystek na mieście”. 

– Osobiście przeszkód nie widzę – odpowiedział Krzystek w mediach społecznościowych. 

Na chwilę obecną nastolatki uzbierały 8 018 złotych, a to jeszcze nie koniec zbiórki. Pieniądze można wpłacać pod następującym adresem: https://pomagam.pl/46kka9

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...