Home Aktualności Protest rolników wjeżdża do Szczecina. Będą duże utrudnienia w ruchu
Aktualności

Protest rolników wjeżdża do Szczecina. Będą duże utrudnienia w ruchu

368

Mimo obietnic ze strony Donalda Tuska i Janusza Wojciechowskiego o złagodzeniu „Zielonego Ładu” rolnicy nie odpuszczają – chcą jego całkowitej likwidacji. Na środę, 20 marca, zapowiedzieli 30-dniowe blokady dróg i przejść granicznych, ale również największych miast.

– Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. Nie poddamy się, dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane. Do miast wjadą ciągniki – powiedział portalowi „Topagrar” Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy rolniczej „Solidarności”. 

Rolniczy bunt będzie obecny również w województwie zachodniopomorskim. Protestujący wyjadą na drogi krótko po północy i będą obecni na nich przez 30 dni, 24 godziny na dobę. Zablokowane zostaną nie tylko trasy dojazdowe do Szczecina, a także ulice mniejszych miast i wsi – Myśliborza, Lipian, Strzelnika, Pełczyc, Choszczna, Krzęcina, Drawna, Czaplinka, Reska, Redlina i Rościecina. 

Protest w Szczecinie – co i jak?

Z utrudnieniami będą musieli się liczyć również mieszkańcy Szczecina – zarówno kierowcy, jak i również pasażerowie komunikacji miejskiej. Planowana jest nie tylko pikieta pod siedzibą Urzędu Wojewódzkiego, ale również przejazd kolumny pojazdów rolniczych ulicami Szczecina. Jego trasa będzie wyglądać następująco:

Wały Chrobrego (Urząd Wojewódzki) – Zygmunta Starego – Jana Matejki – pl. Rodła – pl. Grunwaldzki – pl. Odrodzenia – pl. Szarych Szeregów – al.  Piastów – pl. Kościuszki – Krzywoustego – pl. Zwycięstwa – Brama Portowa – al.  Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego (na wysokości pl. Solidarności po obu stronach, zajęty zostanie po jednym pasie ulicy).

Jak poinformował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, na czas przejazdu zgromadzenia nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu ww. ulic. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...