Home W regionie Adopcja księży i zakonnic? W Stargardzie to robią
W regionieZ perspektywy

Adopcja księży i zakonnic? W Stargardzie to robią

388
Foto: Facebook (Chrystusowcy Stargard)

Od Środy Popielcowej, w stargardzkim kościele pw. Św. Józefa, przez cały wielki post potrwa tzw. Duchowa Adopcja. Należy tylko wylosować duchownego, aby przez 40-dni wykonywać modlitwy w jego intencji.

 

– W Wielkim Poście włącz się w modlitwę za s. misjonarkę i chrystusowca na czas Wielkiego postu [od Środy Popielcowej 14.02. do Wielkiej Soboty 30. 03] proponujmy modlitewną inicjatywę DUCHOWEJ ADOPCJI SIOSTRY MISJONARKI I CHRYSTUSOWCA – przeczytać można na Facebooku parafii pw. Św. Józefa w Stargardzie.

 Inicjatywa protekcji duchownych miała być zainspirowana akcją w kanadyjskiej parafii, gdzie posługują Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Akcja jest dość prosta, losujemy z puli księży, braci Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, przygotowujących się do tej posługi, nowicjuszy, kleryków czy siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Następnie wystarczy odmawiać modlitwę w intencji wylosowanego/nej aż do Wielkiej Soboty. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, gdyż wszyscy duchowni zostali adoptowani, a osób było ok. 600. 

– Chciałbym okazać wdzięczność tym, którzy dają mi możliwość pogłębiania mojej wiary oraz są dla mnie świadectwem w podążaniu za Jezusem. Wynika to też z chęci wsparcia tych, którzy podjęli się trudu, jakim jest służba drugiemu człowiekowi – mówi dla Radia Szczecin Miłosz, który podjął się Duchowej Adopcji.

„Duchowa Adopcja” jednocześnie nie jest niczym nadzwyczajnym. W polskich kościołach podobnych akcji było dosyć sporo. Najgłośniejsze z nich to np.:„Adopcja Dziecka Nienarodzonego”, „Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą” czy „Adopcja Nastolatków”. Dwie pierwsze spolaryzowały opinię publiczną, przez co dla wielu „Duchowa Adopcja” może kojarzyć się z pewnym dyskursem, niżeli chęcią wsparcia przez modlitwę. Akcja parafii pw. św. Józefa po liczbie adoptowanych osób, wydaje się pokazywać, że taka inicjatywa bardziej łączy niż dzieli. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

S3 odblokowana. Rolnicy muszą ustąpić, tak zdecydował sąd

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił zażalenie protestujących. Rolnicy przed północą muszą odblokować...

W regionie

Co za wpadka. Jechała na bakier z prawem, a za nią… radiowóz

Internet obiegł filmik pechowej rowerzystki z Kołczewa. Niczego nieświadoma kobieta, jadąc rowerem...

W regionie

Wojna o wodę w małej rzece. Wody Polskie odpowiadają na zarzuty hodowcy ryb

Cała sprawa zaczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Według przedsiębiorcy, wówczas pracownicy...

W regionie

„Na trzeciego” na drodze śmierci. Kara 2000 zł

Droga krajowa nr 10 nazywana jest potocznie drogą śmierci, to trasa, na...