Home Aktualności 10 lat pracy spłonęło w pożarze. Ruszyła zbiórka dla strażaka i jego rodziny
Aktualności

10 lat pracy spłonęło w pożarze. Ruszyła zbiórka dla strażaka i jego rodziny

461

Dom, który spłonął 8 grudnia w Trzeszczynie koło Polic, był dorobkiem życia Marcina Owczarczyka i jego rodziny. 10 lat pracy w kilka godzin pochłonął ogień. Dzisiaj zbiórkę dla kolegi z pracy wspierają strażacy z Polic.

 

Jak podała Komenda PSP w Policach, z pożarem, który wybuchł we wsi Trzeszyn 8 grudnia, walczyło 14 zastępów straży pożarnej. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ponieważ dom był jeszcze w stanie surowym, ale prace budowlane zmierzały już do końca. Trwały około 10 lat, dlatego pożar jest ogromnym ciosem dla całej rodziny.

– Przyczyny tego zdarzenia niestety nie są jeszcze do końca ustalone. Prawdopodobnie uszkodzona została instalacja elektryczna, która została przegryziona przez jakieś zwierzę – mówi dla Radia Szczecin Jacek Bogaczyk z Zakładowej Straży Pożarnej w Policach – W wyniku pożaru dom został doszczętnie zniszczony. W zasadzie zostały tylko ściany, ale nie wiadomo, czy się utrzymają. Zawalił się strop i dach, nie ma okien i drzwi.

Dom należy do Marcina Owczarczyka – strażaka z Zakładowej Straży Pożarnej w Policach. Koledzy, którzy pamiętają, ile pracy i wysiłku kosztowała własnoręcznie prowadzona przez niego budowa, dzisiaj pomagają w zrzutce uruchomionej w celu budowy nowego domu.

– Budował go ponad 10 lat. Kładł tam każdą cegłę, każdą dachówkę z pełnym poświęceniem, przy pomocy rodziny. Kolega oszczędzał, nie jeździł na wczasy, dorabiał. Rozmiar tej tragedii zwiększa fakt, że to jest dorobek całego jego życia i to legło w gruzach. Na jego oczach wszystko się paliło. Nie za wiele udało się z tego uratować – dodaje Jacek Bogaczyk.

Obecnie udało się zebrać trochę ponad 30 tys. złotych na odbudowę domu. Zbiórkę założyła córka Marcina Owczarczyka, Sandra, która jest studentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. 

– Z naszego wymarzonego domu nie zostało nic oprócz ścian, po kilkunastu latach ciężkiej pracy straciliśmy wszystko w ciągu paru godzin. Ten dom był dla nas czymś wyjątkowym, budowaliśmy go wspólnie w 3 pokolenia, włożyliśmy w tę budowę mnóstwo pracy, potu, łez i różnych wyrzeczeń. Budowaliśmy go wspólnymi siłami za ciężko zarobione pieniądze – pisze Sandra Owczarczyk w opisie zrzutki.

Zrzutka dostępna jest pod adresem: https://zrzutka.pl/tjr3v7

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...