Home Biznes i inwestycje Znany termin Targów Pracy. Vestas rozbije bank?
Biznes i inwestycje

Znany termin Targów Pracy. Vestas rozbije bank?

3.7k
targi pracy

25 kwietnia – tę datę warto wpisać sobie do kalendarza. Po raz kolejny odbędą się Targi Pracy na Netto Arenie. „Liczymy na obecność wielu dużych firm, szczególnie Vestasa. W obliczu planowanych inwestycji w Szczecinie, stoisko energetycznego giganta może się cieszyć wyjątkowo dużym zainteresowaniem” – komentuje organizator, Maciej Patynowski.

Alior Bank, Infra-Port Szczecin, Europa Systems, Polska Spółka Gazownictwa, PMC Hydraulika, czy też Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „KLONOWICA” – to tylko część z kilkudziesięciu pracodawców, którzy już potwierdzili swój udział w największych Targach Pracy na Pomorzu Zachodnim.

W poprzedniej edycji prawdziwą furorę robiło stoisko Agencji Rozwoju Gospodarczego Brandenburgii (WFBB) oraz ICU Investor Center Uckermark GmbH, tu rekrutowano między innymi dla podberlińskiej Tesli. Nie można wykluczyć, że niemiecka agencja po raz kolejny pojawi się na targach, być może z ofertami, jakich szczecinianie jeszcze do tej pory nie mieli.

– Trwają rozmowy z firmami zainteresowanymi obecnością na targach – mówi Maciej Patynowski. – Jest kilka ciekawych przedsiębiorstw, jeśli potwierdzą swój przyjazd na targi, będzie to oznaczało wiele interesujących ofert, jakich wcześniej szczecinianie nie mieli – dodaje.

Poprzednia, jesienna edycja była rekordowa pod względem osób, które na targach szukały ciekawej pracy. Ulotki, jakimi dysponowali organizatorzy, skończyły się w połowie dnia, a było ich bardzo wiele.

– Liczyliśmy na dużą frekwencję ze względu na obecność rekrutrów do Tesli, ale nawet my byliśmy zaskoczeni tak dużą ilością uczestników – mówi Maciej Patynowski.

I podkreśla, że tym razem bank może rozbić Vestas. Ta firma pojawiała się już na szczecińskich targach, ale dopiero teraz zainteresowanie ze strony potencjalnych pracowników jest wyraźnie większe.

– Liczymy na obecność wielu dużych firm, szczególnie Vestasa. W obliczu planowanych inwestycji w Szczecinie, stoisko energetycznego giganta może się cieszyć wyjątkowo dużym zainteresowaniem – mówi Maciej Patynowski. – Mówimy tu o setkach miejsc pracy, nie tylko dla mieszkańców Szczecina, ale z całego województwa. Szykuje się nam wielka inwestycja, która niewątpliwie będzie miała wpływ na rynek pracy – komentuje.

Targi Pracy odbędą się na Netto Arenie 25 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji. Jest przetarg na pumptrack

Zakład Usług Komunalnych poszukuje firmy, która wybuduje obiekt. Stanie on na osiedlu...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...