Home Aktualności Zapomniał, że jest poszukiwany? Wpadł, bo chciał odebrać od policji rower
Aktualności

Zapomniał, że jest poszukiwany? Wpadł, bo chciał odebrać od policji rower

166

Szczecińscy policjanci w trakcie codziennej służby zwracają uwagę na osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. W trakcie odpraw są oni zapoznawani z wizerunkami poszukiwanych osób. Zdarza się jednak niecodzienne sytuacje, gdy poszukiwani sami wpadają ręce funkcjonariuszy…

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie zatrzymali 36-latka – rowerzystę, który jechał, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że szczecinianin jest poszukiwany na podstawie listu gończego  w celu odbycia kary ponad trzech miesięcy pozbawienia wolności.  

 

Po rower kolegi przeszedł 27-latek, który też był poszukiwany i miał odbyć karę 365 dni pozbawienia wolności. Mężczyźni wezwali na miejsce kolejnego znajomego, który już bez problemu zabezpieczył rower.

 

Ten sam patrol w czasie innej służby zatrzymał czterech kolejnych poszukiwanych. Dwóch pierwszych wpadło w centrum miasta. Podczas legitymowania okazało się, że 44-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i roku pozbawienia wolności. Natomiast jego 34-letni kolega ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

 

Kolejnego poszukiwanego ujawnili policjanci z drogówki. Na pl. Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Hondą, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 21-letni obcokrajowiec był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a dodatkowo okazało się, że  przekroczył limit 24 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.  

 

Ostatni z poszukiwanych to 25-latek, którego namierzyli szczecińscy „Wywiadowcy”. Rozpoznali go na jednej z pętli tramwajowych. Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że szczecinianin ma do odbycia karę trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...