Home Aktualności Zapomniał, że jest poszukiwany? Wpadł, bo chciał odebrać od policji rower
Aktualności

Zapomniał, że jest poszukiwany? Wpadł, bo chciał odebrać od policji rower

198

Szczecińscy policjanci w trakcie codziennej służby zwracają uwagę na osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. W trakcie odpraw są oni zapoznawani z wizerunkami poszukiwanych osób. Zdarza się jednak niecodzienne sytuacje, gdy poszukiwani sami wpadają ręce funkcjonariuszy…

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie zatrzymali 36-latka – rowerzystę, który jechał, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że szczecinianin jest poszukiwany na podstawie listu gończego  w celu odbycia kary ponad trzech miesięcy pozbawienia wolności.  

 

Po rower kolegi przeszedł 27-latek, który też był poszukiwany i miał odbyć karę 365 dni pozbawienia wolności. Mężczyźni wezwali na miejsce kolejnego znajomego, który już bez problemu zabezpieczył rower.

 

Ten sam patrol w czasie innej służby zatrzymał czterech kolejnych poszukiwanych. Dwóch pierwszych wpadło w centrum miasta. Podczas legitymowania okazało się, że 44-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i roku pozbawienia wolności. Natomiast jego 34-letni kolega ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

 

Kolejnego poszukiwanego ujawnili policjanci z drogówki. Na pl. Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Hondą, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 21-letni obcokrajowiec był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a dodatkowo okazało się, że  przekroczył limit 24 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.  

 

Ostatni z poszukiwanych to 25-latek, którego namierzyli szczecińscy „Wywiadowcy”. Rozpoznali go na jednej z pętli tramwajowych. Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że szczecinianin ma do odbycia karę trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...