Home W regionie „Wyścigi słoni” pod lupą drogówki. Na S3 posypały się mandaty
W regionie

„Wyścigi słoni” pod lupą drogówki. Na S3 posypały się mandaty

130
wyścigi słoni
Foto AdobeStock

Policjanci z myśliborskiej drogówki sprawdzali, czy kierujący ciężarówkami stosowali się do nowego przepisu jaki obowiązuje od początku lipca. Mundurowi monitorowali trasę S-3 na terenie powiatu myśliborskiego.

 

Działania miały związek z wejściem w życie przepisu ograniczającego możliwości wyprzedzania uczestników ruchu drogowego na drogach ekspresowych i autostradach przez pojazdy ciężarowe. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali 8 kierowców ciężarówek, którzy nie stosowali się do obowiązującego zakazu wyprzedzania. Mundurowi nałożyli na nich mandaty karne.

Funkcjonariusze przypominają treść nowo wprowadzonych zasad:

Obowiązujące przepisy zobowiązują kierujących pojazdami przeznaczonymi do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony lub zespołem pojazdów o długości ponad 7 metrów, na autostradzie lub drodze ekspresowej o trzech lub więcej wyznaczonych pasach ruchu na jezdni w jednym kierunku – do korzystania wyłącznie z dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla danego kierunku, znajdujących się najbliżej prawej krawędzi jezdni. Za naruszenie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych.

Obecne przepisy zakazują kierującym pojazdami przeznaczonymi do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku jazdy. Za niestosowanie się do nowego zakazu może być nałożony mandat w wysokości 1000 złotych i aż 8 punktów karnych.

Wprowadzone zmiany mają za zadanie upłynnić ruch pojazdów i zapobiegać „wyścigom słoni”, a tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Ekologia i zdrowieW regionie

Setki śniętych ryb. Wojewoda uspokaja – to nie złote algi

Przyrodnicy martwią się, że problem skażenia Odry powraca, w Bielinku (powiat gryfiński)...

Ekologia i zdrowieW regionie

Nielegalne składowisko palnych odpadów. Są zatrzymania i prokuratorskie zarzuty

Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej,...

AktualnościW regionie

Chcą zabrać Koszalin i Kołobrzeg z zachodniopomorskiego

Czy podział administracyjny i obecnych 16 województw jest zły? Już nie tylko...