Home W regionie „Wyścigi słoni” pod lupą drogówki. Na S3 posypały się mandaty
W regionie

„Wyścigi słoni” pod lupą drogówki. Na S3 posypały się mandaty

113
wyścigi słoni
Foto AdobeStock

Policjanci z myśliborskiej drogówki sprawdzali, czy kierujący ciężarówkami stosowali się do nowego przepisu jaki obowiązuje od początku lipca. Mundurowi monitorowali trasę S-3 na terenie powiatu myśliborskiego.

 

Działania miały związek z wejściem w życie przepisu ograniczającego możliwości wyprzedzania uczestników ruchu drogowego na drogach ekspresowych i autostradach przez pojazdy ciężarowe. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali 8 kierowców ciężarówek, którzy nie stosowali się do obowiązującego zakazu wyprzedzania. Mundurowi nałożyli na nich mandaty karne.

Funkcjonariusze przypominają treść nowo wprowadzonych zasad:

Obowiązujące przepisy zobowiązują kierujących pojazdami przeznaczonymi do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony lub zespołem pojazdów o długości ponad 7 metrów, na autostradzie lub drodze ekspresowej o trzech lub więcej wyznaczonych pasach ruchu na jezdni w jednym kierunku – do korzystania wyłącznie z dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla danego kierunku, znajdujących się najbliżej prawej krawędzi jezdni. Za naruszenie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych.

Obecne przepisy zakazują kierującym pojazdami przeznaczonymi do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku jazdy. Za niestosowanie się do nowego zakazu może być nałożony mandat w wysokości 1000 złotych i aż 8 punktów karnych.

Wprowadzone zmiany mają za zadanie upłynnić ruch pojazdów i zapobiegać „wyścigom słoni”, a tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

Powiązane artykuły

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...