Home Aktualności Wypadek nieoznakowanego radiowozu. Kto naprawdę zajmuje się tą sprawą?
Aktualności

Wypadek nieoznakowanego radiowozu. Kto naprawdę zajmuje się tą sprawą?

1.5k
wypadek radiowozu
Foto: FB/Suszą Szczecin

W miniony piątek ok. godziny 9:20 doszło do wypadku z udziałem nieoznakowanego samochodu policyjnego na Niebuszewie. Komenda w Szczecinie poinformowała, że czynności prowadzi policja z Polic, bo stamtąd pochodził pojazd. Komenda w Policach, że czynności prowadzi komenda w Szczecinie, bo do zdarzenia doszło na jej terenie. Kto zajmuje się tym najwyraźniej niechcianym zdarzeniem?

 

W piątek 22 września zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Szczecinie na temat wypadku. Otrzymaliśmy informację, że czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa w Policach.

 

– Potwierdzam, że przy ul. Obotrycka, a Przyjaciół Żołnierza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieoznakowanego pojazdu służbowego Komendy Powiatowej Policji w Policach – poinformował mł. asp. Paweł Pankau z KMP w Szczecinie. –  Z uwagi na udział w zdarzeniu policjantów z KPP Police właściwą jednostką do przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie jest Komenda Powiatowa w Policach.

 

W poniedziałek 25 września zwróciliśmy się o informacje do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Okazało się, że tą sprawą jednak zajmuje się jednak komenda w Szczecinie.

 

– Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska w Szczecinie, ponieważ to na jej terenie doszło do zdarzenia – poinformowała mł. asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Mogę potwierdzić, że do kolizji doszło, gdy funkcjonariusze przewozili zatrzymanego.

 

Ostateczne wyjaśnienie przyszło ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że sprawą zajmuje się już prokuratura. 

 

– Informuję, że doszło do zdarzenia z udziałem radiowozu nieoznakowanego, które zostało zakwalifikowane jako wypadek komunikacyjny. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód – wyjaśnia kom. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Jednocześnie z uwagi na fakt, że uczestnikami zdarzenia byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach, prowadzone są w tej jednostce czynności wyjaśniające, mające na celu ustalić, czy nie doszło do naruszeń dyscyplinarnych.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...