Home Aktualności Wypadek nieoznakowanego radiowozu. Kto naprawdę zajmuje się tą sprawą?
Aktualności

Wypadek nieoznakowanego radiowozu. Kto naprawdę zajmuje się tą sprawą?

1.5k
wypadek radiowozu
Foto: FB/Suszą Szczecin

W miniony piątek ok. godziny 9:20 doszło do wypadku z udziałem nieoznakowanego samochodu policyjnego na Niebuszewie. Komenda w Szczecinie poinformowała, że czynności prowadzi policja z Polic, bo stamtąd pochodził pojazd. Komenda w Policach, że czynności prowadzi komenda w Szczecinie, bo do zdarzenia doszło na jej terenie. Kto zajmuje się tym najwyraźniej niechcianym zdarzeniem?

 

W piątek 22 września zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Szczecinie na temat wypadku. Otrzymaliśmy informację, że czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa w Policach.

 

– Potwierdzam, że przy ul. Obotrycka, a Przyjaciół Żołnierza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieoznakowanego pojazdu służbowego Komendy Powiatowej Policji w Policach – poinformował mł. asp. Paweł Pankau z KMP w Szczecinie. –  Z uwagi na udział w zdarzeniu policjantów z KPP Police właściwą jednostką do przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie jest Komenda Powiatowa w Policach.

 

W poniedziałek 25 września zwróciliśmy się o informacje do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Okazało się, że tą sprawą jednak zajmuje się jednak komenda w Szczecinie.

 

– Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska w Szczecinie, ponieważ to na jej terenie doszło do zdarzenia – poinformowała mł. asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Mogę potwierdzić, że do kolizji doszło, gdy funkcjonariusze przewozili zatrzymanego.

 

Ostateczne wyjaśnienie przyszło ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że sprawą zajmuje się już prokuratura. 

 

– Informuję, że doszło do zdarzenia z udziałem radiowozu nieoznakowanego, które zostało zakwalifikowane jako wypadek komunikacyjny. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód – wyjaśnia kom. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Jednocześnie z uwagi na fakt, że uczestnikami zdarzenia byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach, prowadzone są w tej jednostce czynności wyjaśniające, mające na celu ustalić, czy nie doszło do naruszeń dyscyplinarnych.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...