W piątek w południe rusza największy Jarmark Wielkanocny w Szczecinie. Przez trzy dni – od 11 do 13 kwietnia – mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu łączącym świąteczną atmosferę, lokalne rękodzieło, kulinaria, muzykę i edukację ekologiczną.
Wydarzenie odbywa się w centrum miasta i jest bezpłatne.
W piątek, 11 kwietnia, od godziny 12:00 dostępne będą stoiska jarmarkowe, w których wystawcy zaoferują ozdoby wielkanocne, rękodzieło, lokalne przysmaki i inne produkty związane ze świętami.
O godzinie 16:00 rozpocznie się koncert lokalnych zespołów w ramach wydarzenia „Muzyczne PoPisanki”, a dzień zakończy się muzyką taneczną – Wielkanocne Świętowanie przy Dźwiękach Muzyki z DJ-em potrwa od 19:00 do 21:00.
Sobota pełna tradycji, zabawy i ekologii
W sobotę jarmark startuje o 10:00. Na odwiedzających czekać będzie nie tylko kontynuacja sprzedaży świątecznej, ale też specjalnie przygotowany Biesiadny Stół z lokalnymi potrawami. O 11:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, prezentując folklorystyczny repertuar związany z Wielkanocą.
Dla dzieci i rodzin przygotowano zabawę terenową „Poszukiwacze zaginionych pisanek” (11:00–15:00). Przez cały dzień, od 11:00 do 19:00, działać będzie również eko-strefa edukacyjna z grami „Śmieciobranie” i „Eko-Memo” oraz quizem „Koło Zagadek”.
Między 12:00 a 18:00 odbywać się będą warsztaty kreatywne organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich – m.in. tworzenie palm wielkanocnych, malowanie pisanek i przygotowywanie dekoracji z materiałów recyklingowych.
Wieczorem, od 17:30 do 18:30, na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a od 19:00 ponownie rozpocznie się blok muzyczny z DJ-em.
Niedziela – czas dla rodzin i najmłodszych
Ostatni dzień Jarmarku, niedziela 13 kwietnia, również zapowiada się atrakcyjnie. Stoiska będą dostępne od 10:00 do 20:00. Od rana kontynuowane będą gry ekologiczne i zawody dla dzieci.
Głównym punktem programu będzie Wielkanocna Przygoda z Animacjami w godzinach 12:00–18:00. W programie: malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, zabawy z balonami, warsztaty świąteczne, konkursy z nagrodami i spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym.
Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie nie tylko okazją do przedświątecznych zakupów, ale też do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i integracji lokalnej społeczności. Na miejscu obecne będą również punkty informacyjne i atrakcje dla osób w każdym wieku.