Home Aktualności Uroczyste obchody 40-lecia istnienia Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Jak funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Szczecinie na co dzień i od święta?
Aktualności

Uroczyste obchody 40-lecia istnienia Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Jak funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Szczecinie na co dzień i od święta?

77

To ważne wydarzenie dla 251 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera 21-29. W czwartkowej uroczystości udział wzięli członkowie organizacji pomocowych, społecznicy i przedstawiciele władz miasta. Jest to także dobry moment, żeby wspomnieć o pracy placówek opiekujących się seniorami w Szczecinie.

 

Dla mieszkańców i przybyłych gości przygotowano poczęstunek i szereg atrakcji. Wystrój dziedzińca przypominał o czasach, gdy Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej rozpoczął swoją działalność. Przygotowano wystawę zdjęć pełną wspomnień z 40 lat istnienia placówki.

 

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Romera zapewnia całodobową opiekę i wsparcie osobom starszym, ale też trochę młodszym, pozbawionym wsparcia bliskich, które nie są w stanie działać samodzielnie. Tu otrzymać można wsparcie lekarskie oraz pielęgniarskie. Ważna jest także aktywizacja seniorów, nie tylko podczas uroczystej rocznicy. 

 

– Mieszkańcy spotykają się przy wielu okazjach – opowiada Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej – Spędzają razem święta, a na co dzień np. czas w ogrodzie przy grillu. Prowadzone są także różnego rodzaju zajęcia aktywizacyjne i terapeutyczne. To miejsce, które zapewnia opiekę, ale też dba o to, żeby seniorzy w kwiecie swojego wieku mogli aktywnie i ciekawie spędzać wspólne chwile. 

 

To odpowiednie i bezpieczne miejsce dla osób starszych w potrzebie. Pobyt w takich miejscach jest odpłatny, ale kwota jest dostosowywana do możliwości i sytuacji finansowej danej osoby.

 

– Każdy z mieszkańców płaci 70 proc. swojego świadczenia (emerytury, renty – przyp. red.) – wyjaśnia Maciej Homis – Pozostałą część kosztów utrzymania dopłaca rodzina, a jeśli nie jest w stanie ich pokryć, to pokrywa go gmina, która kieruje seniora do Domu Pomocy Społecznej. Wszelkie informacje dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie. 

Powiązane artykuły

Aktualności

3 miesiące aresztu za „zabór” radiowozu. To „występek chuligański”?

Areszt tymczasowy zarządziła Prokuratura Okręgowa Szczecin-Śródmieście. To po kradzieży radiowozu, której dopuścił...

Aktualności

Pożar w akademiku przy Szwoleżerów

Nowy rok akademicki jeszcze na dobre nie ruszył, a w jednym z...

Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki?...

Aktualności

Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje

W nocy z soboty (30.09) na niedzielę (1.09) doszło do groźnego pożaru...