Home Aktualności Uroczyste obchody 40-lecia istnienia Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Jak funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Szczecinie na co dzień i od święta?
Aktualności

Uroczyste obchody 40-lecia istnienia Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Jak funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Szczecinie na co dzień i od święta?

129

To ważne wydarzenie dla 251 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera 21-29. W czwartkowej uroczystości udział wzięli członkowie organizacji pomocowych, społecznicy i przedstawiciele władz miasta. Jest to także dobry moment, żeby wspomnieć o pracy placówek opiekujących się seniorami w Szczecinie.

 

Dla mieszkańców i przybyłych gości przygotowano poczęstunek i szereg atrakcji. Wystrój dziedzińca przypominał o czasach, gdy Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej rozpoczął swoją działalność. Przygotowano wystawę zdjęć pełną wspomnień z 40 lat istnienia placówki.

 

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Romera zapewnia całodobową opiekę i wsparcie osobom starszym, ale też trochę młodszym, pozbawionym wsparcia bliskich, które nie są w stanie działać samodzielnie. Tu otrzymać można wsparcie lekarskie oraz pielęgniarskie. Ważna jest także aktywizacja seniorów, nie tylko podczas uroczystej rocznicy. 

 

– Mieszkańcy spotykają się przy wielu okazjach – opowiada Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej – Spędzają razem święta, a na co dzień np. czas w ogrodzie przy grillu. Prowadzone są także różnego rodzaju zajęcia aktywizacyjne i terapeutyczne. To miejsce, które zapewnia opiekę, ale też dba o to, żeby seniorzy w kwiecie swojego wieku mogli aktywnie i ciekawie spędzać wspólne chwile. 

 

To odpowiednie i bezpieczne miejsce dla osób starszych w potrzebie. Pobyt w takich miejscach jest odpłatny, ale kwota jest dostosowywana do możliwości i sytuacji finansowej danej osoby.

 

– Każdy z mieszkańców płaci 70 proc. swojego świadczenia (emerytury, renty – przyp. red.) – wyjaśnia Maciej Homis – Pozostałą część kosztów utrzymania dopłaca rodzina, a jeśli nie jest w stanie ich pokryć, to pokrywa go gmina, która kieruje seniora do Domu Pomocy Społecznej. Wszelkie informacje dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie. 

Powiązane artykuły

Aktualności

CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Urzędnik miał wyłudzać milionowe dotacje

W związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, funkcjonariusze szczecińskiego...

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...