Home Kultura Uczyli się poza Szczecinem, ale chcą mieszkać i tworzyć właśnie w naszym mieście
Kultura

Uczyli się poza Szczecinem, ale chcą mieszkać i tworzyć właśnie w naszym mieście

243

Zagrali koncert i manifestowali swoje przywiązanie do Szczecina i chęć pracy twórczej w stolicy Pomorza Zachodniego. „Szczecin jest dobrym miastem dla artystów” – kwituje piątkowy koncert jazzman, Sylwester Ostrowski.

 

Koncert młodych twórców odbył się w murach Urzędu Wojewódzkiego, który mocno otwiera się na kulturę.

– Zostałem poproszony o udostępnienie Sali Rycerskiej na otwarty, darmowy koncert zdolnych, młodych muzyków, którzy mimo nauki za granicą, postanowili wrócić do Szczecina i tu rozwijać swoją karierę – mówi Adam Rudawski, Wojewoda Zachodniopomorski. – Zawsze z przyjemnością wspieram inicjatywy promujące młodych, zdolnych ludzi, którzy wiążą przyszłość z naszym województwem. W piątkowy wieczór przed publicznością w urzędzie wojewódzkim zagrali i zaśpiewali Zuzanna Ciszewska, Olga Tadel, Dominik Wizjan, Dominik Franczuk, Adam Tadel i Emma Kocój. Cieszę się, że mieszkańcy tak licznie przybyli na ten koncert i mogli miło spędzić wieczór słuchając tych utalentowanych artystów. Mam nadzieję, że takich koncertów będzie w naszym gmachu więcej – dodaje.

Pomysłodawcą i inicjatorem koncertu był znany szczeciński muzyk, Sylwester Ostrowski. Jazzmen to rodowity szczecinianin, który postanowił tworzyć w stolicy Pomorza Zachodniego. Koncertuje na całym świecie, ale wciąż związany jest ze Szczecinem, tu również zajmuje się organizacją słynnego już festiwalu Szczecin Jazz.

– Szczecin jest dobrym miastem dla artystów – mówi artysta. – Jeśli ktoś ma na tyle dużo charyzmy i wie, jakie cele chce osiągnąć, to w naszym mieście może otrzymać wiele wsparcia od rozmaitych instytucji. Praca w branży muzycznej nie należy do najłatwiejszej, wymaga poświęcenia. Ale warto walczyć o realizację swoich marzeń – dodaje.

 

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...