Home Turystyka Trasa rowerowa wyróżniona w europejskim konkursie!
TurystykaW regionie

Trasa rowerowa wyróżniona w europejskim konkursie!

182
Foto: wzp.pl

Trasa rowerowa Wierz – Siekerki – Choszczno została laureatem Europejskiej Nagrody Zielonych Tras dla najlepszych i najciekawszych ścieżek rowerowych poprowadzonych niezależnie od dróg samochodowych.

 

Do konkursu było zgłoszonych 32 tras z 13 państw. Jury konkursu wybrało i nagrodziło 8 z nich. Wśród nich była trasa z naszego regionu, która została wyróżniona w kategorii „Doskonałość”. Pod uwagę brano także standard wykonania, odpowiednie oznakowanie oraz zlokalizowanie przy niej usług dla turystów rowerowych np. zorganizowane wczasy rowerowe, noclegi, gastronomia i inne atrakcje.

Trasa na wyróżnionym odcinku jest bardzo atrakcyjna. Po polskiej stronie przebiega zielonymi terenami m.in. w Choszcznie, Barlinku, Myśliborzu czy Godkowie, by dotrzeć następnie do Siekierek, gdzie znajduje się niezwykła atrakcja turystyczna – dawny kolejowy most, służący w przeszłości celom militarnym, dziś łączący mieszkańców polsko – niemieckiego pogranicza. Odkąd zakończyła się jego modernizacja, stał się prawdziwym hitem turystycznym, miejscem obowiązkowym na trasie rowerowych wypraw po Pomorzu Zachodnim. Z ulokowanej na nim platformy rozpościera się przepiękny widok przyrodę Doliny Dolnej Odry.

Powiązane artykuły

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

AktualnościTurystyka

Nowy pomost na przystanie. Powstał z myślą o motorowodniakach

Nowość na przystani Centrum Żeglarskiego. Motorowodniacy mogą zostawić na marinie swoje skutery....

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...