Home Lifestyle To prawdziwy raj dla smakoszy. Nowa cukiernia Kaiser Patisserie otwarta!
Lifestyle

To prawdziwy raj dla smakoszy. Nowa cukiernia Kaiser Patisserie otwarta!

14.7k

Niemal tydzień temu informowaliśmy o metamorfozie pawilonu przyległego do kamienicy przy alei Wojska Polskiego 29. Dzisiaj swoje podwoje otworzyła w nim cukiernia znanej w Polsce sieci Kaiser Patisserie. 

 

To drugi lokal tej sieci w Szczecinie – pierwszy z nich, przy alei Niepodległości 17 (w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował sklep z dewocjonaliami), funkcjonuje od listopada ubiegłego roku.

– Cieszymy się, że na naszą drugą lokalizację w Szczecinie wybraliśmy tak reprezentacyjne miejsce, jakim jest odnowiona aleja Wojska Polskiego – podkreśla Aleksandra Karcz-Zakryś z sieci Kaiser Patisserie. – Mamy ogromną nadzieję, że to miejsce, dedykowane wszystkim entuzjastom niesamowitych słodkich wyrobów i dobrej kawy, ciepło się przyjmie wśród mieszkańców miasta.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 27 stycznia. Jednak lokal został otwarty już dzisiaj, aby jego załoga mogła sprawdzić swoje możliwości. Można się w nim poczuć jak w jednej z paryskich pâtissieries, a to za sprawą ekskluzywnego wyglądu i znakomitej, nietuzinkowej oferty.

– W swojej ofercie mamy szeroki wybór kaw: od cappuccino, po espresso, latte, flat white, machiatto i americano – mówi Aleksandra Karcz-Zakryś. – Naszą największą chlubą są przede wszystkim słodkie dzieła sztuki, czyli ciastka, biszkopty, croissanty, brioche, praliny i makaroniki. Wszystkie specjały powstają na miejscu, od podstaw, ze składników najwyższej jakości. I tak na przykład orzechy laskowe sprowadzamy prosto z włoskiego Piemontu, wanilię z Madagaskaru, a pozostałe między innymi z Polski, Niemiec, Szwajcarii i Zanzibaru. A to wszystko pod okiem naszych uzdolnionych cukierników z naszej pracowni w Słupsku.

To właśnie w Słupsku rozpoczęła się ekspansja sieci Kaiser Patisserie, założonej przez Sławomira Gojdzia. Cukiernie spod tego szyldu można odwiedzić nie tylko w dwóch wspomnianych wcześniej miastach, ale również w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Kołobrzegu, Warszawie i Berlinie.

 

Powiązane artykuły

LifestyleRozmowy

Joanna Skowronek: Mówią, że jeśli kochasz tańczyć, to znak, że zostałeś stworzony, żeby tańczyć

Joanna Skowronek to szczecinianka, której serce bije w rytmie muzyki i która...

SportLifestyle

Dziś, pomimo deszczu, na starcie znów były tłumy

Od wielu lat Biegi Bulwarove cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Szczecina...

EdukacjaLifestyle

Młodzież rządzi na Rayskiego! Niezwykły sposób na zakończenie roku szkolnego 

Po raz pierwszy w historii Szczecina zdarzyło się, aby młodzież zamknęła dla...

LifestyleKultura

Dwa dni niezwykłej imprezy na tarasach Teatru Letniego

Już w pierwszy weekend lipca polana przy Teatrze Letnim zatętni w nocy...