Home Aktualności To będzie ważne wydarzenie. Zbliża się spotkanie „Bądźmy razem. Naturalnie o relacjach” 
AktualnościEdukacja

To będzie ważne wydarzenie. Zbliża się spotkanie „Bądźmy razem. Naturalnie o relacjach” 

251

28 maja w Morskim Centrum Nauki odbędzie się wydarzenie pn. „Bądźmy razem. Naturalnie o relacjach”. Zapowiada się wieczór w przyjemnej atmosferze z edukacyjnym walorem. 

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną niezwykle istotne tematy dotyczące budowania silnej więzi z najmłodszymi. O tym, jak ważne w życiu każdego dziecka są bliskość, uważność i zaangażowanie opiekunów w proces wychowawczy opowie Dorota Kościukiewicz-Markowska.

– Nasza wykładowczyni jest psychologiem, terapeutą, więc dużo będzie mówić o relacji z drugim człowiekiem ale też sama powiedziała, że będzie poruszać tematykę tego, jak ważne jest to, żebyśmy najpierw mieli dobrą relację ze sobą, bo to jest punkt wyjścia – mówi Katarzyna Rogoźnicka z Fundacji Pełnej Ciepła. 

Głównym celem, który przyświeca organizatorom jest przypomnienie odbiorcom o tym, jak istotne są relacje z drugim człowiek, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Spotkanie będzie również okazją do chwili namysłu i refleksji oraz pogłębienia wiedzy o sobie samym. Wydarzenie skierowane jest do tych osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat relacji i bliskości. 

– Co do zasady chcemy żeby przyszły raczej osoby, które mają pod opieką dzieci – rodzice, dziadkowie, ciocie, które często są zaangażowane w proces wychowawczy. Tak naprawdę każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, bo będziemy edukować o tym, jak ważne jest bycie w uważności z naszymi dziećmi – wyjaśnia Katarzyna Rogoźnicka. 

Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję nie tylko poszerzyć wiedzę z zakresu tych fundamentalnych wartości ale też spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze, bowiem w trakcie wydarzenia zaplanowano występy artystyczne szczecińskiego duetu muzycznego Jackpot. Na zakończenie przewidziano także poczęstunek. 

– Nie chcieliśmy, żeby to był sam wykład – przyjdziemy, posłuchamy, dużo się dowiemy i pójdziemy. Chcemy, żeby to faktycznie było spotkanie „bądźmy blisko, bądźmy ze sobą”. Jako fundacja wymyśliliśmy też coś z kulturą, czyli koncert. Żebyśmy też na żywo pokazali, że gdy jesteśmy z naszymi dziećmi to pobądźmy razem. Wyjdźmy na spacer, może do teatru czy do kina lub na jakiś koncert – dodaje Katarzyna Rogoźnicka. 

Wydarzenie „Bądźmy razem. Naturalnie o relacjach” odbędzie się 28 maja w godzinach od 17.30 do 20.30 w Morskim Centrum Nauki. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem strony: https://app.evenea.pl/event/747417-

 Szczeciner objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...