Home Aktualności To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia
AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

238

 

Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na piątek, sobotę i niedzielę. 

PIĄTEK, 19 KWIETNIA

 • 17:00 – „Od A do Z, czyli od Andrzeja do Zaorskiego”, Teatr Kameralny, wstęp płatny 

Spektakl na pograniczu publicystyki teatralnej powstał na podstawie książki Andrzeja Zaorskiego. Ten wspaniały aktor i reżyser dzieli się z widzem cennymi refleksjami, uwagami a czasem celną, serdeczną krytyką świata teatru, telewizji i kina. W wyjątkowo intrygujący sposób Zaorski potrafi zanalizować mechanizmy rządzące światem sceny i porównać je w zabawny sposób z mechanizmami społecznymi, tak ważnymi dla umiejętności odnalezienia sensu życia i szczęścia.

 • 18:00 – Pomarlisko Tour 2024 | Popiór + In Silence, DK Słowianin, wydarzenie biletowane

„Popiór to anioł, który usiadł na ziemskim padole i zaczyna korzystać z ludzkich podniet i rozkoszy. W końcu dostrzega, że z każdą taką rozkoszą wypada mu piórko.”
Roman Kostrzewski Popiór to zespół założony w 2022 roku z inicjatywy byłych muzyków grupy „KAT&Roman Kostrzewski”, Jacka Hiro i Jacka Nowaka. Zaprosili oni do współpracy wokalistę Chrisa Hoflera oraz basistę, Grzegorza Feliksa. Kompozycje składające się na debiutancki album zespołu miały pierwotnie znaleźć się na kolejnej płycie „KAT&Roman Kostrzewski” i jako takie zostały w całości przez Romana zaakceptowane. Niestety śmierć wokalisty przekreśliła te plany. Zarejestrowany materiał, zmiksowany i zmasterowany przez Piotra Mańkowskiego, ukaazał się 12 października 2023 roku nakładem niezależnej wytwórni „Szataniec Records”. Album zawiera 8 autorskich kompozycji. Autorem tekstów jest Chris Hofler a kompozytorem, Jacek Hiro.

 • 18:00 – Koncert dla Jana „Izby” Izbińskiego, DK 13 Muz, wydarzenie biletowane

Znany świnoujski bluesman Jan Izbiński od kilku lat z powodu złego stanu zdrowia, pozostaje w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Ten wokalista i gitarzysta nie posiada emerytury, a ponieważ nie może już koncertować nie ma praktycznie środków do życia. Jedyną instytucją, która go wspiera jest STOART (Związek Artystów i Wykonawców). Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe także postanowiło wspomóc muzyka, organizując poświęcony mu koncert charytatywny. Do udziału w nim zgłosiło się wielu muzyków, którzy spotykali się z Izbą na koncertach, m.in. Free Blues Band, After Blues, Przemysław Raminiak, Wojciech Rapa, Andrzej Szpak czy Krzysztof Rozesłański

 • 19:00 – NFM Filharmonia Wrocławska | SCHUMANN, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Przed nami niezwykły koncert. Na scenie w złotej sali zagra dla Państwa jedna z czołowych orkiestr w kraju – NFM Filharmonia Wrocławska. Zespół powstał w 1945 roku i dzięki współpracy z wieloma wybitnymi dyrygentami osiągnął bardzo wysoki poziom artystyczny.

 • 19:00 – 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Nagich przyodziać / Kiki Night”, Hala Odra, wstęp wolny 

Spotkanie z kulturą ballroomu, która zainspirowała programy telewizyjne, takie jak „Pose” czy „Legendary”. Kiki Night to pełne emocji wydarzenie performatywne, podczas którego osoby uczestniczące walczą o trofea w określonych kategoriach. Wydarzenie skierowane jest do społeczności ballroomu, ale także osób, które chcą poczuć niesamowitą energię płynącą z performensu. A wszystko to przy akompaniamencie muzyki vogue, house i techno!

 • 19:00 – „Kora – dziecko słońca”, Teatr Polski, Scena Kameralna, wydarzenie biletowane

Muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej artystce, piosenkarce, autorce tekstów piosenek i wierszy oraz malarce. Pisano o niej, że jest wieczną hipiską i rockową poetką. Scena była jej żywiołem, tu zmieniała się jak kameleon – raz była drapieżna, a za chwilę liryczna. Wraz z grupą Maanam wylansowała mnóstwo przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W latach 80. ubiegłego wieku stała się idolką tłumów, gwiazdą, jakiej dotąd nie było w polskim show-biznesie.

 • 19:00 – „Robinson”, Teatr Lalek Pleciuga, wydarzenie biletowane

Spektakl dla dorosłych, dotykający kryzysu wieku średniego, stanowi tragikomiczną rozprawę o sile i słabościach człowieka, które wybrzmiewają w konfrontacji przemijającym życiem.

 • 20:00 – Wojtek Mazolewski, sklep winyle.fm, wydarzenie biletowane

Wojtek Mazolewski – kontrabasista, basista i kompozytor. Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Jego twórczość to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

 • 20:30 – Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów (Tauron Liga), Netto Arena, bilety na stronie abilet.pl;

 

SOBOTA, 20 KWIETNIA

 • 9:00 – „Raniutto”, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, wydarzenie biletowane

Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków w Filharmonii. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. Warsztaty podzielono wg kategorii wiekowych: od 1 do 2 lat – godzina 9:00, 3-4 lata  – godzina 10:30, 5-6 lat – 12:00.

 • 9:30 – „Misiaczek”, Zamek Książąt Pomorskich, wydarzenie biletowane

Spektakl dla najmłodszych (od 1,5 roku do 6 lat) w opracowaniu Marty Guśniowskiej i Pawła Niczewskiego (reżyseria). W lesie jakich wiele… mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię… i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia… coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń… kłopoty. Misiaczek – nieznana historia. 

 • 10:00 – 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Głodnych nakarmić / Spragnionych napoić / Uczta”, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

Siądźmy razem przy wspólnym stole. Zaproszone przez Karolinę Gołębiowską osoby z miejskich organizacji aktywistycznych przygotują w Ogrodach Śródmieście ucztę według przepisów opracowanych podczas warsztatów polsko-niemieckich. To okazja nie tylko do degustacji przygotowanych dań, ale również możliwość spotkania ze szczecińskimi aktywistami, aktywistkami i wszystkimi, którzy zechcą zasiąść przy wspólnym stole. Wierzymy, że atmosfera wspólnego jedzenia stworzy przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń, dzięki czemu uczta będzie miała wymiar nie tylko kulinarny.

 • 10:00 – Festiwal Słodyczy i Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

Cotygodniowy bazar połączony z kolejną odsłoną Festiwalu Słodyczy to okazja by spróbować lokalnych słodkości. W trakcie wydarzenia  zaopatrzysz się również w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

 • 10:00 – Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości, Netto Arena, wydarzenie biletowane

Idealne miejsce dla każdego, kto chce poznać niesamowite dary natury, zobaczyć piękno procesów geologicznych lub po prostu w ciekawy sposób spędzić czas.

 • 11:00 – „Teatr niewidzialnych dzieci”, Teatr Lalek Pleciuga, wydarzenie biletowane

„Teatr niewidzialnych dzieci” to historia dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80., niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość.

 • 12:00 – „Główna bohaterka R literka”, Teatr Lalek Pleciuga, wydarzenie biletowane

Warsztaty dla dzieci od 7 lat. Poznamy rrruchliwe rrrrobale, czarrrrrną krrrowę w krrrrropki borrrrdo i rrrróżnych innych przyjaciół literki R. Bo właśnie na wyrazach z tą literką będziemy łamać języki. 

 • 14:00 – 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Chorych Nawiedzać / Szczodra”, Marina Gocław, obowiązują zapisy

Zapraszamy do Mariny Gocław, by przyjrzeć się miastu od strony wody. Wraz ze specjalistami porozmawiamy o bioróżnorodności i naturalnych walorach Odry, również w kontekście niedawnej katastrofy ekologicznej. W programie: wycieczka z przewodnikiem do Mariny Gocław, obserwacja tańca alg, pobyt w studiu odnowy, relaks w coctail barze.

 • 16:00 – „Mąż mojej żony”, Teatr Polski, Scena im. Jana Banuchy, wydarzenie biletowane

Edmund i Zeflik niespodziewanie dowiadują się, że łączy ich… kobieta, a dokładniej wspólna żona. Co wyniknie z tego zaskakującej sytuacji i jak panowie poradzą sobie z tym problemem?

 • 16:00, 18:30 – „Pozytywni”, Opera na Zamku, wydarzenie biletowane

Jest to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie, której akcja toczy się w gabinecie psychiatrycznym. W sztuce Cezarego Harasimowicza, reżyserowanej przez Krzysztofa Czeczota, występują: Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź/Hanna Konarowska/Agata Wątróbska, Janusz Chabior i Łukasz Simlat. 

 • 17:00 – 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Zmarłych pogrzebać”, Sala Sesyjna Rady Miasta, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Teatru Współczesnego

Spektakl w reżyserii Jakuba Skrzywanka na podstawie tekstu Mikity Iłinczyka „Say Hi to Abdo”. 

 • 19:00 – „Molière, czyli zmowa świętoszków”, Teatr Polski, Scena Szekspirowska, wydarzenie biletowane

Fabuła dramatu Michaiła Bułhakowa osnuta jest wokół ostatnich lat życia Moliera. Oto Paryż, druga połowa XVII wieku. Molier za wszelką cenę chce wystawić swoją sztukę pt. „Świętoszek”, tekst jak na tamte bardzo skandaliczny, bo atakujący bigoterię i religijność na pokaz.

 • 20:00 – Cheap Tobacco, DK Słowianin, wydarzenie biletowane

CHEAP TOBACCO od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Wymykają się schematom a większość dziennikarzy muzycznych ma problem z określeniem granego przez nich gatunku muzycznego.

 • 20:00 – Mery Spolsky – Erotik Era Tour, Kosmos, wydarzenie biletowane 

Przygotujcie się na elektroniczne brzmienia, mocne basy, rave’ove rytmy, które nie pozwolą Wam ustać w miejscu. Ta trasa jest o tańcu do utraty tchu, odwadze w wyrażaniu siebie i pozbyciu się ograniczeń. Twórczość Mery Spolsky to jednak coś więcej niż dobra zabawa. Artystka jak zwykle ma coś do powiedzenia. Tym razem przygląda się tematom dotyczącym seksualności, ciałopozytywności, wstydu, relacji, oczekiwań wobec kobiet i daje temu bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach.

 • 20:00 – Świetliki, DK Krzemień, wydarzenie biletowane

Zespół powstał w 1992 roku w Krakowie z inspiracji Marcina Świetlickiego. Jego twórczość balansuje na krawędzi rocka alternatywnego, poezji śpiewanej i piosenki literackiej, oraz cold wave. 

 • 20:00 – 1. Urodziny duetu Eva Sand i Alex Marek, Jazzment Klub, wydarzenie biletowane

Ona – sensualna, fascynująca i nieprzewidywalna. On – czarujący, zabawny, spontaniczny. W swoich piosenkach opowiadają życiu, zdarzeniach i emocjach. Na swoich koncertach aktywują publiczność i wyrzucają z siebie dawkę niesamowitej energii. Ich muzyka mieści się w gatunku pop i jest pełna wpadających w ucho melodii i dobrych tekstów. To mieszanka zabawy, soczystych dźwięków i głębokich przeżyć.

 • 22:00 – The History of Sunrise with DJ Kris, Grey Club, wydarzenie biletowane

Przygotujcie się na niezapomnianą podróż przez dwie dekady muzycznych emocji, które łączą pokolenia. W tym roku, z okazji 20. edycji Sunrise Festival, zapraszamy Was na wyjątkową trasę THE HISTORY OF SUNRISE FESTIVAL, która jest kontynuacją zeszłorocznego sukcesu. Nasza jubileuszowa odyseja obejmie serię wybranych klubów, w których każda noc stanie się hołdem dla nieśmiertelnych hitów i niezapomnianych momentów z historii festiwalu.

 

NIEDZIELA, 21 KWIETNIA

 • 9:30 – „Misiaczek”, Zamek Książąt Pomorskich, wydarzenie biletowane

Spektakl dla najmłodszych (od 1,5 roku do 6 lat) w opracowaniu Marty Guśniowskiej i Pawła Niczewskiego (reżyseria). W lesie jakich wiele… mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię… i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia… coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń… kłopoty. Misiaczek – nieznana historia. 

 • 10:00 – Festiwal Słodyczy i Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

Cotygodniowy bazar połączony z kolejną odsłoną Festiwalu Słodyczy to okazja by spróbować lokalnych słodkości. W trakcie wydarzenia  zaopatrzysz się również w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

 • 10:00 – Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości, Netto Arena, wydarzenie biletowane

Idealne miejsce dla każdego, kto chce poznać niesamowite dary natury, zobaczyć piękno procesów geologicznych lub po prostu w ciekawy sposób spędzić czas.

 • 10:00 – Egzotyczne zwierzęta, Netto Arena, bilety na stronie bilety24.pl

Terrarystyka oraz akwarystyka! Setki gatunków zwierząt w jednym miejscu! Gady, pajęczaki, owady, płazy, ryby i wiele więcej!

 • 12:00 – Podróżnych w Dom przyjąć, plac Solidarności 

Jestem ze Szczecina, czyli skąd? Jana Shostak, artystka wizualna i performerka, zainspirowana napływowym charakterem mieszkańców i mieszkanek Szczecina, poprowadzi miejski pochód. Towarzyszyć jej będą szczecińskie organizacje zrzeszające osoby imigranckie. Podczas pochodu zobaczymy różne sztandary, które powstały podczas warsztatów z grupami mniejszościowym.

 • 14:00 – „Więźniów pocieszać / Mury Europy”, Wały Chrobrego

A mury runą…? Zapraszamy na performatywny przemarsz przez miasto z reprodukcjami murów znajdujących się na granicach Unii Europejskiej. W działaniach wezmą udział grupy polskich i niemieckich performerów, a towarzyszyć im będzie słuchowisko przygotowane na bazie reportaży wielokrotnie nagradzanego kolektywu dziennikarskiego Outriders.

 • 16:00, 18:30 – „Pozytywni”, Opera na Zamku, wydarzenie biletowane

Jest to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie, której akcja toczy się w gabinecie psychiatrycznym. W sztuce Cezarego Harasimowicza, reżyserowanej przez Krzysztofa Czeczota, występują: Grażyna Wolszczak, Olga Bołądź/Hanna Konarowska/Agata Wątróbska, Janusz Chabior i Łukasz Simlat. 

 • 16:00 – „Teatr niewidzialnych dzieci”, Teatr Lalek Pleciuga, wydarzenie biletowane

„Teatr niewidzialnych dzieci” to historia dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80., niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość.

 • 16:00 – 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Zmarłych pogrzebać”, Sala Sesyjna Rady Miasta, bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Teatru Współczesnego

Spektakl w reżyserii Jakuba Skrzywanka na podstawie tekstu Mikity Iłinczyka „Say Hi to Abdo”. 

 • 17:00 – „Pozostali_impro: To się okaże!” vol. 2.0., DK Słowianin, wydarzenie biletowane 

„To się okaże!” vol. 2.0. kontynuuje niesamowitą tradycję szalonej improwizacji komediowej. To wieczór, w którym światło reflektorów oświetli  niepowtarzalne chwile śmiechu i spontanicznych wzruszeń. 

 • 19:00 – „Droga Pani Kalino”, Teatr Polski, Klub Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego, wydarzenie biletowane

Bohaterką spektaklu jest Kalina Jędrusik, wyjątkowa aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, a także piosenkarka. Niezwykła osobowość sceniczna, znana z Kabaretu Starszych Panów. Była uważana za skandalistkę swoich czasów, bowiem podchodziła niekonwencjonalnie do życia prywatnego i zawodowego. W ikonę polskiej kultury wciela się w spektaklu Małgorzata Iwańska.

 • 19:00 – „Molière, czyli zmowa świętoszków”, Teatr Polski, Scena Szekspirowska, wydarzenie biletowane

Fabuła dramatu Michaiła Bułhakowa osnuta jest wokół ostatnich lat życia Moliera. Oto Paryż, druga połowa XVII wieku. Molier za wszelką cenę chce wystawić swoją sztukę pt. „Świętoszek”, tekst jak na tamte bardzo skandaliczny, bo atakujący bigoterię i religijność na pokaz.

 • 19:00 – Pieśni Romantyczne | Badach | Kołodziejczyk, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, wydarzenie biletowane 

Zapraszamy na spotkanie z twórczością Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza w aranżacjach jednego z najciekawszych twórców młodego pokolenia, Nikoli Kołodziejczyka. Kompozycje w nowych odsłonach wykona Szczecin Philharmonic Big Band oraz goście specjalni. Koncert ten poprowadzi sam autor aranżacji, a wyjątkowi goście – Kuba Badach, Natalia Grosiak, Agnieszka Kiepuszewska oraz Anna Gadt – uświetnią wydarzenie swoimi zjawiskowymi głosami.

 • 19:00 – The Fake Ears – psychodeliczna podróż w otchłani muzycznej gnoz, DK 13 Muz, wydarzenie biletowane

To niezwykłe muzyczne spotkanie przeniesie nas w klimat muzyki psychodelicznej i eksperymentalnej, rodem z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.

 • 19:00 –  57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT: „Whitewashing”, Teatr Współczesny, wydarzenie biletowane

Pierwszy w Polsce pokaz światowej produkcji poruszającej temat rasizmu i tolerancji. Whitewashing to praktyka obsadzania białych aktorów w rolach osób z innych grup etnicznych.

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Kultura

Już jutro rusza festiwal Słyszę Dobre Dźwięki!

Już od jutra, aż do niedzieli, Filharmonia zaprasza wszystkich szczecinian na czwartą...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

Kultura

Wczoraj w Teatrze Letnim mogliśmy się cofnąć do czasów Abby

Wieczór zapowiadał się gorąco, nie tylko pod względem auty, ale i w...