Home Biznes i inwestycje To będą rekordowe targi? „Oferty pracy liczymy w tysiącach, nie tylko od Tesli”
Biznes i inwestycje

To będą rekordowe targi? „Oferty pracy liczymy w tysiącach, nie tylko od Tesli”

314

Po raz dwudziesty mieszkańcy Szczecina i regionu będą migli wziąć udział w Targach Pracy. Jubileuszowa edycja może się okazać najlepszą w dotychczasowej historii wydarzenia. „Obecność potwierdziło już 100 firm, nie tylko z Polski” – zdradza Maciej Patynowski.

 

Największym zainteresowaniem cieszy się stoisko Gigafactory Berlin-Brandenburg, czyli zakładu produkcyjnego Tesli pod Belinem.

 

– Tesla będzie miała wspólne stoisko targowe z Agencją Rozwoju Gospodarczego Brandenburgii (WFBB) oraz ICU Investor Center Uckermark GmbH – zdradza Maciej Patynowski, organizator Targów Pracy. – Warto tu nadmienić, że Brandenburgia otrzymała wiele nagród jako najbardziej dynamiczny region gospodarczy w Niemczech, pionier w dziedzinie energii odnawialnych i region doskonałości w Unii Europejskiej. Na ten rozwój gospodarczy wpływają również atrakcyjne oferty pracy – dodaje.

 

Na Targi Pracy warto przyjść z jeszcze innego powodu. Ilość firm, które w tej edycji będą szukały pracowników, jest rekordowa.

 

– Oferty pracy liczymy w tysiącach, nie tylko od Tesli – komentuje Maciej Patynowski. – Oferty będą urozmaicone, każdy znajdzie coś dla siebie. Pracodawcy maja nie tylko coraz bogatszą ofertę, ale też coraz lepsze warunki dla potencjalnych pracowników – dodaje.

 

Wiadomo już, że rekrutowała będzie Fabryka Wody, Tramwaje Szczecińskie, firmy z sektora energetycznego, służby mundurowe, logistyczne, produkcyjne, medyczne, metalurgiczne. Jak co roku każdy będzie mógł również wziąć udział w bezpłatnych prelekcjach specjalistów od rynku pracy.

 

– To okazja nie tylko do spotkania z rekruterami, ale również do pozyskania wartościowej wiedzy, chociażby w zakresie umiejętności tworzenia atrakcyjnego CV – mówi Maciej Patynowski.

 

Jubileuszowe, dwudzieste Targi Pracy odbędą się 25 października, w godzinach 10:00-16:00 na Netto Arenie.

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...

Biznes i inwestycje

Koszt to blisko 8 milionów. Wiemy, kto to zbuduje

Najpierw projekt budowalny, a potem prace budowlane – w tej kolejności firma...

Biznes i inwestycje

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie

Od szczęśliwego losu zależy, który projekt zostanie zrealizowany. W tegorocznym Szczecińskim Budżecie...

Biznes i inwestycje

Zielona energia z odpadów organicznych lub rolniczych. Zapraszają na konferencję

Czy biogaz może być alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii? Skąd możemy go...