Home Kultura The Legend – muzyczne gwiazdy rocka w Szczecinie 
Kultura

The Legend – muzyczne gwiazdy rocka w Szczecinie 

174

Prekursorzy polskiego rocka przybywają do Szczecina, aby na scenie Netto Areny dać muzycznego „czadu”. Już 6 kwietnia odbędzie się druga edycja festiwalu The Legend.  

Muzycy, na których piosenkach wychowało się wielu Polaków, niedługo odwiedzą Szczecin w ramach drugiej edycji The Legend, festiwalu, który jak napisali organizatorzy, „łączy pokolenia”. Usłyszymy rockowe brzmienia z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku, w ekscytującej oprawie wizualnej. Jak piszą autorzy na swoim Facebooku:

– Artyści zostali wybrani według ścisłego klucza, którego głównym zamierzeniem był powrót do początków młodzieżowego buntu wyrażanego poprzez muzykę rockową, powrotu do zespołów walczących o wolność w naszym kraju.

W ramach THE LEGEND FESTIWAL zobaczymy archiwalne nagrania video, posłuchamy niezwykłych ciekawostek o wykonawcach. W Netto Arenie Szczecin pojawią się także stoiska wystawiennicze związane tematycznie z festiwalem, a także wiele innych atrakcji!”

Kogo usłyszymy w ramach The Legend? Wracając do korzeni polskiego rocka, nie zabraknie zespołów kultowych, w Netto Arenie usłyszymy zespoły Jary Oddział Zamknięty, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni, IRA.

A wszystko w niesamowitej oprawie audiowizualnej. 

– Myślę, że to fajne spotkanie. Z niektórymi (zespołami) nie widziałem się dość długo. To świetny pomysł na spotkanie z muzyką. Zwłaszcza że w Szczecinie nagrałem swoje dwie pierwsze płyty. W ogóle lubię Szczecin i mam z nim same dobre wspomnienia. Zawsze powtarzam, że najfajniejsze dziewczyny mieszkają w Szczecinie. To, że w Polskim Radiu nagraliśmy dwie płyty to masa wspomnień, ludzi i przeżyć mimo stanu wojennego. Fajnie będzie tu wrócić i zagrać dla publiki – mówi nam Krzysztof Jary Jaryczewski, lider zespołu Jary Oddział Zamknięty.

The Legend odbędzie 6 kwietnia w Netto Arena Szczecin o godzinie 17:00. Wszystkich fanów polskiego rocka serdecznie zapraszamy.

Bilety: eventim.pl

FB: https://www.facebook.com/MusictainmentPL
Insta: https://www.instagram.com/thelegendfestiwal/
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/203268862691504

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...