Home Lifestyle Takiego wydarzenia w Szczecinie jeszcze nie było! I Szczecińskie Forum Kobiet odbędzie się już w marcu
LifestyleAktualności

Takiego wydarzenia w Szczecinie jeszcze nie było! I Szczecińskie Forum Kobiet odbędzie się już w marcu

1.1k

Szczecinianki mają niemały powód dumy. 10 maja 2023 roku powołana została Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Szczecin. Dziś natomiast wiadomo już, że 7 marca w Sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej odbędzie się I Szczecińskie Forum Kobiet. Czego należy spodziewać się po tym wydarzeniu?

 

Forum Kobiet to wydarzenie, którego jeszcze w Szczecinie nie było, dlatego bez wątpienia będzie to wyjątkowe przedsięwzięcie. Wcześniej szczecinianki miały okazję jedynie słyszeć o podobnych uroczystościach organizowanych w innych miastach. Teraz jednak jest idealna okazja ku temu, by samej wziąć udział w takiej imprezie. 

Tematem przewodnim I Szczecińskiego Forum Kobiet będzie wzmacnianie odporności psychicznej i profilaktyka zdrowia psychicznego. Jest to ważna tematyka dotycząca nas wszystkich. Docierające do nas liczne bodźce, szybkie tempo życia, czy kryzys ekonomiczny to tylko część czynników, z którymi czasem trudno jest się zmierzyć w pojedynkę. Dlatego, jak mówi Katarzyna Rogoźnicka:

– Forum będzie poruszało tematy motywacyjne, żeby nas troszeczkę wesprzeć, żebyśmy się łączyły i żebyśmy umiały ze sobą współpracować.

I Szczecińskie forum Kobiet to zaproszenie dla wszystkich pań. Wystarczy tylko 7 marca zarezerwować sobie kilka godzin, by móc spędzić czas w towarzystwie przyjaznych osób.

– Idea jest taka, żeby było to wydarzenie bezpłatne. Jest bardzo dużo ciekawych inicjatyw ale zazwyczaj są one płatne i dla wielu kobiet są to bariery nie do przejścia, ponieważ wejście na takie wydarzenia to koszt dwustu czy trzystu, a w niektórych przypadkach nawet czterystu złotych. W naszym spotkaniu udział może wziąć każda kobieta – dodaje Katarzyna Rogoźnicka, członkini Rady Kobiet.

Również wiek nie jest tu żadnym ograniczeniem. Wszystkie kobiety, które osiągnęły pełnoletność mogą wziąć udział w organizowanym spotkaniu. Młode kobiety dopiero poznające tajniki dorosłości również są mile widziane.  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja, która już niebawem zostanie uruchomiona. 

– Myślę, że tutaj na przykład taką osobą, która może zainteresować młode dziewczyny jest nasza szczecińska projektantka mody Sylwia Majdan. Pani Sylwia na pewno będzie miała dużo do powiedzenia. Jest to znana osoba ze Szczecina, która osiągnęła sukces swoją ciężką pracą i to też jest dobry powód do tego, by przyjść – przekonuje Katarzyna Rogoźnicka.

W czasie wydarzenia, oprócz Sylwii Majdan, głos zabiorą również: dziennikarka Joanna Racewicz, psycholożka Maria Rotkiel oraz aktor Filip Cembala. 

Bez wątpienia udział w I Szczecińskim Forum Kobiet będzie dobrze spożytkowanym czasem. To świetna okazja do poznania nowych osób i wysłuchania motywujących historii innych ludzi. Dla wielu kobiet może stać się również przyczynkiem do nabrania wiary we własne możliwości i rozwinięcia skrzydeł tak, by mogły pofrunąć w poszukiwaniu bardziej satysfakcjonującego życia. 

Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Szczecin skupia się na motywowaniu środowisk kobiecych. Członkinie realizują swego rodzaju misję wsparcia. Edukują, motywują, inspirują i dodają odwagi. Powołana została 10 maja 2023 roku i od tego czasu intensywnie działa z zamiarem pomocy jak największej liczbie kobiet. 

– Na ten moment skupiamy się na psychologicznych aspektach życia ale myślę, że już niedługo zaskoczymy naszą małą społeczność jakimiś nowymi działaniami. W tej chwili nie chcemy zdradzać zbyt wiele – dodaje Katarzyna Rogoźnicka.

Warto więc uważnie śledzić działania podejmowane przez Radę Kobiet. Na ten moment, w każdy pierwszy wtorek miesiąca organizowane są także bezpłatne spotkania pod nazwą „Edukacja dla dorosłych”. W tym miesiącu tematem dyskusji będą „Emocje a dorastanie. Dlaczego młodzież sięga po używki?”. Spotkanie odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Ibis Styles Szczecin Old Town. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...