Home W regionie Nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie 
W regionie

Nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie 

106

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zamknęła dwa nielegalne punkty hazardowe. Jeden w Gryfinie, drugi w Trzebiatowie. Pojawiły się również narkotyki. 

 

Jak podaje rzeczniczka prasowa IAS-u, Małgorzata Brzoza, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dwa lokale, w Gryfinie i Trzebiatowie. Organizowano w nich nielegalne gry hazardowe online. 

– Pierwszy zamknięty lokal znajdował się w centrum Gryfina. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokalu. W taki charakterystyczny sposób często bywają „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokalu z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tego nielegalnego salonu gier, takich jak np. monitoring – informuje Małgorzata Brzoza.

Tam zabezpieczono osiem stanowisk do gier, telefon komórkowy i router. Zabezpieczono także komputer obsługi i w gotówkę- 540 zł. Zostały przesłuchane także trzy osoby. Jednej z nich został postawiony zarzut organizacji nielegalnych gier hazardowych.

Jak tłumaczy dalej Małgorzata Brzoza:

– Nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie też znajdował się w centrum miasta, nieopodal rynku w Trzebiatowie. Szyby lokalu tradycyjnie oklejone folią. Lokal był monitorowany, miał drzwi zamknięte od środka na zasuwę oraz zamkniętą na kłódkę  kratę na drzwiach wejściowych. Takie zabezpieczenia nie powstrzymały funkcjonariuszy przed przeprowadzeniem skutecznej realizacji. W związku z tymi zabezpieczeniami oraz koniecznością prawidłowego zabezpieczenia dowodów rzeczowych funkcjonariusze zdecydowali o siłowym wejściu do lokalu. Potwierdziły się też wcześniejsze ustalenia, że w lokalu sprzedawane są narkotyki. Zabezpieczyliśmy 5 gramów amfetaminy (zapakowanej w 3 woreczki). Ukryte one były w muszli WC, w przewodach wentylacyjnych oraz w ubraniu jednej z osób, które spotkaliśmy w lokalu. Osoba posiadająca narkotyki została zatrzymana i przewieziona przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji na Komisariat Policji gdzie został przesłuchana i postawiono jej zarzuty sprzedaży narkotyków.

Z informacji wiadomo, że zabezpieczono dziesięć stanowisk do gier, komputer sterujący, monitoring, a także gotówka- 250 zł. Przesłuchano także dwie osoby, które przebywały w lokalu, w charakterze świadków. Działania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i  Komisariatu Policji w Trzebiatowie.

 

Powiązane artykuły

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...

AktualnościW regionie

Rolnicy protestowali, karetka z chorą musiała jechać objazdem

Aż 30 minut dłużej jechali ratownicy z pacjentką, która była transportowana do...