Home W regionie Nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie 
W regionie

Nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie 

136

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zamknęła dwa nielegalne punkty hazardowe. Jeden w Gryfinie, drugi w Trzebiatowie. Pojawiły się również narkotyki. 

 

Jak podaje rzeczniczka prasowa IAS-u, Małgorzata Brzoza, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dwa lokale, w Gryfinie i Trzebiatowie. Organizowano w nich nielegalne gry hazardowe online. 

– Pierwszy zamknięty lokal znajdował się w centrum Gryfina. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokalu. W taki charakterystyczny sposób często bywają „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokalu z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tego nielegalnego salonu gier, takich jak np. monitoring – informuje Małgorzata Brzoza.

Tam zabezpieczono osiem stanowisk do gier, telefon komórkowy i router. Zabezpieczono także komputer obsługi i w gotówkę- 540 zł. Zostały przesłuchane także trzy osoby. Jednej z nich został postawiony zarzut organizacji nielegalnych gier hazardowych.

Jak tłumaczy dalej Małgorzata Brzoza:

– Nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie też znajdował się w centrum miasta, nieopodal rynku w Trzebiatowie. Szyby lokalu tradycyjnie oklejone folią. Lokal był monitorowany, miał drzwi zamknięte od środka na zasuwę oraz zamkniętą na kłódkę  kratę na drzwiach wejściowych. Takie zabezpieczenia nie powstrzymały funkcjonariuszy przed przeprowadzeniem skutecznej realizacji. W związku z tymi zabezpieczeniami oraz koniecznością prawidłowego zabezpieczenia dowodów rzeczowych funkcjonariusze zdecydowali o siłowym wejściu do lokalu. Potwierdziły się też wcześniejsze ustalenia, że w lokalu sprzedawane są narkotyki. Zabezpieczyliśmy 5 gramów amfetaminy (zapakowanej w 3 woreczki). Ukryte one były w muszli WC, w przewodach wentylacyjnych oraz w ubraniu jednej z osób, które spotkaliśmy w lokalu. Osoba posiadająca narkotyki została zatrzymana i przewieziona przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji na Komisariat Policji gdzie został przesłuchana i postawiono jej zarzuty sprzedaży narkotyków.

Z informacji wiadomo, że zabezpieczono dziesięć stanowisk do gier, komputer sterujący, monitoring, a także gotówka- 250 zł. Przesłuchano także dwie osoby, które przebywały w lokalu, w charakterze świadków. Działania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i  Komisariatu Policji w Trzebiatowie.

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...