Home Lifestyle „Takich imprez w Szczecinie powinno być więcej” – komentarze po pierwszym dniu Męskiego Grania
LifestyleKultura

„Takich imprez w Szczecinie powinno być więcej” – komentarze po pierwszym dniu Męskiego Grania

227

Deszcze nie wystraszył – na lotnisko w Dąbiu, gdzie trwa Męskie Granie, pojawiły się tysiące fanów muzyki. W „rytmach Ż” bawili sie nie tylko szczecinianie, ale również przyjezdni. Na koncerty do naszego miasta przyjechali sympatycy projektu z całej Polski.

 

Od wczoraj Szczecin jest muzyczną stolicą Polski. Na scenie prezentują się czołowi artyści polskiej sceny muzycznej, a publiczność, która przybyła z najdalszych zakątków kraju, stworzyła niezapomnianą atmosferę.

– Przyjechaliśmy z Poznania, pierwszy raz jesteśmy w ogóle na Męskim Graniu, do tej pory o tych koncertach tylko słyszeliśmy tylko od znajomych – mówi Eryk, który do Szczecina przyjechał z żoną.

Męskie Granie to cykl koncertów, który od lat przyciąga tysiące fanów. Zainteresowanie koncertami w Szczecinie było ogromne, bilety sprzedały się w kilka godzin.

– Może nie jest to do końca mój wymarzony repertuar, ale w chwili kupowania biletów nie było jeszcze informacji o tym, kto się pojawi na scenie w Szczecinie. Trochę to było kupowanie kota w worku, ale nie tylko o muzykę chodzi. To dla mnie okazja, by na tak fajnej imprezie spotkać się ze znajomymi, którzy przyjechali tu z różnych zakątków Polski: Śląska, Wielkopolski, z Gorzowa i miejscowi, ze Szczecina. Cieszę się, że tu jestem – opowiadała nam o swoich spostrzeżeniach Pani Zofia, będąc doskonałym przykładem na to, że Męskie Granie jest dla fanów muzyki w każdym wieku. – Mam 59 lat, więcej tu młodzieży, ale mi to kompletnie nie przeszkadza, dobrze się tu czuję – uśmiechała się rozmawiając z nami.

Szczecinianie na scenie głównej

Tegoroczna edycja Męskiego Grania zaskakuje różnorodnością muzyczną. Prócz Mroza, Darii Zawiałow, czy Kasi Sochackiej można było bawić się w rytach szczecińskiego zespołu „Tragarze” – koncertowali na scenie Radia 357.

Na scenie głównej natomiast z L.U.C. & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA koncertował Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie. Skąd folklorystyczny wątek na scenie projektu Męskiego Grania? Łukasz L.U.C. Rostkowski – nagradzany kompozytor, producent muzyczny, art director spektakli multimedialnych, widowisk, seriali i filmów w Polsce oraz za granicą skomponował muzykę do filmu „Chłopi”, która przebojem wdarła się w świat muzyki rozrywkowej. Dając koncert na scenie Męskiego Grania, L.U.C. zaprosił do współpracy właśnie ZPiT Szczecinianie.

– To chyba jeden z najpiękniejszych aspektów Męskiego Grania, pokazuje jak muzyka potrafi jednoczyć ludzi i różne, często skrajne, style. Muzyka z „Chłopów” świetnie się wkomponowała w tę imprezę – mówi pani Monika.

W rozmowach z uczestnikami pierwszego dnia imprezy przewijała się nadzieja, że Męskie Granie na dobre zagości w Szczecinie i w kolejnych latach także będą się tu odbywały koncerty.

– Takich imprez w Szczecinie powinno być więcej. Wszyscy się tu dobrze bawią, jest przyjazna atmosfera. Jest cudownie – komentowała grupa młodych szczecinian.

Powiązane artykuły

AktualnościKultura

Co to był za koncert. Fani czekali w kolejce, by porozmawiać z artystami

Premiera „O tej, co kochała za bardzo”, która miała miejsce w szczecińskim...

AktualnościHistoriaKultura

Tereny Gryfii na malarskim pejzażu. Autora przedwojennego działa nie znamy do dziś

Nie udało się ustalić, kto jest autorem tego obrazu. Wiemy natomiast, że...

AktualnościKultura

Mistrz suspensu zawita do Dąbia. Czas na przegląd filmów Alfreda Hitchcocka

Zwykł był mawiać, że „film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a...

AktualnościKultura

Pokazali, że jazz ma się świetnie, a Szczecin ma w tym ważną rolę do odegrania

Koncert premierowy projektu „One Voice” w Teatrze Polskim był prawdziwym świętem jazzu,...