Home Aktualności Synoptycy zgodni: w święta będzie upalnie
Aktualności

Synoptycy zgodni: w święta będzie upalnie

212

Ostatnie dni w regionie nie były najcieplejsze. Depresyjna pogoda pełna deszczu i niskich temperatur ma się zmienić już od 29 marca. Co zapowiadają synoptycy?

Do Świąt Wielkanocnych zostało już tylko kilka dni. Powiedzenie „w marcu jak w garncu” idealnie oddaje stan rzeczy, gdyż mimo obecnej deszczowej i chłodnej pogody, od piątku mają nadejść „gorące zmiany”. Miłośnicy niedzielnych spacerów mogą szykować lżejsze ciuchy- na ostatni dzień tygodnia synoptycy zapowiadają nawet 20 stopni. 

Gruntowne zmiany w pogodnie mają się zacząć od 29 marca (Wielki Piątek). Wg. BBC Weather, po deszczowym czwartku, piątek ma nas przywitać słońcem i zerowymi opadami. Na pierwszy rzut oka 15 stopni nie jest jeszcze powodem do radości, ale cóż, od czegoś trzeba zacząć. 

Największe zmiany odczujemy w sobotę. Portale AccuWeather i METEO IMGW-PIB podają, że 30 marca nie będzie pozbawiony zachmurzeń, natomiast będzie bardzo ciepły. Typowana temperatura wynosi 20 stopni z zerowymi opadami.

Co do niedzieli, różne strony podają inne temperatury. Mianownik jednak jest ten sam i na pewno nie będziemy mogli narzekać na złą pogodę. BBC Weather podaje, że 31 marca temperatura wyniesie 20 stopni w ciągu dnia. Spacerowicze nie uświadczą także opadów, a stopień zachmurzenia ma być mały lub umiarkowany. 

W Śmigusa-Dyngusa spokojnie będziemy mogli oblać najbliższych wodą, bez obaw, że ktoś mógłby się przeziębić. Synoptycy zapowiadają, że w lany poniedziałek będzie słonecznie, a temperatura wyniesie 18 stopni. Jeśli chodzi o zachmurzenie, na niebie zobaczymy tylko parę „chmurek”, a wiatr nie powinien być nawet zauważalny. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...