Pochodzi ze Szczecina, włada trzema językami, działa na rzecz rozwoju i równouprawnienia kobiet nie tylko na płaszczyźnie komunikacji globalnej, ale również na polu muzycznym – gra na fortepianie, śpiewa, komponuje i pisze teksty. W czwartek o 19:00 Kashia Vega zaprezentuje w Jazzment Klubie piosenkę „O tej, co kochała za bardzo” – trzeci singiel promujący jej debiutancką płytę zatytułowaną „Kropla”. Wstęp jest wolny.
Utwór, który został nagrany razem z Damianem Ukeje, to wzruszająca opowieść o kobiecie, która doświadczając wyzwań i przeciwności losu, odkryła, że najgłębsza siła rodzi się z akceptacji i miłości do samej siebie. Równocześnie z singlem światło dzienne ujrzy również teledysk.
– To historia bliska każdemu z nas – bo jak możemy naprawdę przyjąć miłość, jeśli nie umiemy być szczęśliwi, będąc po prostu sobą, spoglądając w lustro? – pyta artystka.
Sam album to intymna, wielowymiarowa opowieść o przebudzeniu świadomej kobiecości i wewnętrznej mocy. Znajdują się na nim autorskie piosenki o kobiecie, która poznaje, rozwija i uczy się samej siebie. To album, który daje nadzieję i motywuje do rozwoju oraz podążania za głosem serca i duszy, idealny dla osób stawiających na rozwój osobisty, pragnących odkrywać i poznawać siebie. Jego premiera zaplanowana jest na przyszły rok.
Do tej pory ukazały się „Zew Natury” – osobiste, muzyczne świadectwo i celebracja dzikiej, autentycznej kobiecości, a zarazem barwna, audiowizualna historia o wyzwoleniu, przebudzeniu i siostrzeństwie, opowiedziana przez pryzmat sześciu kobiet, a także zgłoszone do polskich preselekcji ostatniego Konkursu Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmö „Konie” – piosenka eksplorująca kobiecy umysł, która motywuje do konfrontacji z samym sobą, przejęcia kontroli i kreowania świadomie otaczającej nas rzeczywistości.
Kim jest Kashia Vega?
Kashia Vega urodziła się w Szczecinie, ale na stałe mieszka w Berlinie. Od 7 roku życia gra na fortepianie, a od 13 r. ż. komponuje i pisze piosenki w językach polskim, angielskim i niemieckim. Kształciła swój głos u Caroline McPherson (Universität der Künste Berlin), a technikę gry na fortepianie u Alekseja Kosenki (asystent Stanisława Neuhausa w Moskwie). Do jej ważnych osiągnięć należy zaliczyć udział w finale XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Carpathia Festival” 2023 oraz nagroda na Międzynarodowym Konkursie dla Songwriterów organizowanym w Niemczech pod patronatem Marka Cawleya z Nashville.
W przyszłym roku, poza debiutancką płytą, ukaże się też niezależny polsko-amerykański film „Good Grief”, do którego artystka napisała i wykonała zarówno piosenkę tytułową, jak również ścieżkę dźwiękową.