Home Aktualności Święto modelarstwa w Szczecinie
Aktualności

Święto modelarstwa w Szczecinie

168

Niezliczone repliki czołgów, samolotów, okrętów wojennych można było oglądać w miniony weekend w Technoparku Pomerania. Festiwal Modelarski „Paprykarz 2023” odbył się już w Szczecinie po raz 11. Impreza co roku przyciąga miłośników modelarstwa z całego regionu. 

 

Malowanie, klejenie, rzeźbienie, a nawet elementy elektroniki. Zajmowanie się modelarstwem nie jest wcale prostym hobby. W Technoparku przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie zgromadzili się miłośnicy tego zajęcia z całego Pomorza Zachodniego. Przygotowana została duża wystawa modeli, połączona z konkursem na najlepiej wykonany i jednocześnie najciekawszy model. Choć tematyka replik kręciła się głównie wokół militariów i fantastyki, to nie zabrakło również kreatywnych, autorskich pomysłów, na przykład skrupulatnie odtworzonego warsztatu, szczecińskich tramwajów czy wyobrażenia idei Floating Garden 2050, zamkniętej w puszce po paprykarzu szczecińskim. Można było wziąć również udział w warsztatach i spróbować samodzielnie wykonać prosty model. 

 

 

Modelarze przekonują, że takie zajęcie wymaga precyzji, cierpliwości i zdolności manualnych. Pracuje się w końcu z różnymi materiałami i narzędziami, a to pomaga rozwijać sprawność rąk i koordynację. To też świetny sposób na wyrażanie własnej kreatywności, a jednocześnie relaksujące zajęcie. 

 

Organizatorem Festiwalu Modelarskiego “Paprykarz” jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...