Home Aktualności Święto modelarstwa w Szczecinie
Aktualności

Święto modelarstwa w Szczecinie

135

Niezliczone repliki czołgów, samolotów, okrętów wojennych można było oglądać w miniony weekend w Technoparku Pomerania. Festiwal Modelarski „Paprykarz 2023” odbył się już w Szczecinie po raz 11. Impreza co roku przyciąga miłośników modelarstwa z całego regionu. 

 

Malowanie, klejenie, rzeźbienie, a nawet elementy elektroniki. Zajmowanie się modelarstwem nie jest wcale prostym hobby. W Technoparku przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie zgromadzili się miłośnicy tego zajęcia z całego Pomorza Zachodniego. Przygotowana została duża wystawa modeli, połączona z konkursem na najlepiej wykonany i jednocześnie najciekawszy model. Choć tematyka replik kręciła się głównie wokół militariów i fantastyki, to nie zabrakło również kreatywnych, autorskich pomysłów, na przykład skrupulatnie odtworzonego warsztatu, szczecińskich tramwajów czy wyobrażenia idei Floating Garden 2050, zamkniętej w puszce po paprykarzu szczecińskim. Można było wziąć również udział w warsztatach i spróbować samodzielnie wykonać prosty model. 

 

 

Modelarze przekonują, że takie zajęcie wymaga precyzji, cierpliwości i zdolności manualnych. Pracuje się w końcu z różnymi materiałami i narzędziami, a to pomaga rozwijać sprawność rąk i koordynację. To też świetny sposób na wyrażanie własnej kreatywności, a jednocześnie relaksujące zajęcie. 

 

Organizatorem Festiwalu Modelarskiego “Paprykarz” jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...