Home Aktualności Straż miejska rusza z rekrutacją. Czego oczekują od kandydatów?
Aktualności

Straż miejska rusza z rekrutacją. Czego oczekują od kandydatów?

707

Ruszyła rekrutacja do Straży Miejskiej Miasta Szczecin. Do służby poszukiwanych jest pięć osób, spełniających wymogi pracy w instytucji. Niektóre są bardziej oczywiste, inne mniej. Co właściwie jest potrzebne, aby zostać strażnikiem miejskim?

Liczba miejsc do pracy jest ograniczona, gdyż straż miejska poszukuje jedynie 5 osób na stanowisko funkcjonariusza. Wyzwanie, jakie wiąże się z pracą w mundurze, nie ogranicza się jedynie do wystawiania pouczeń i ogólnego zachowania porządku na ulicach. Do szeregów funkcjonariuszy mogą wstąpić osoby odporne na stres, w pełni sprawne fizycznie i z nienaganną opinią. Wymogów niezbędnych do aplikacji jest oczywiście o wiele więcej. Niektóre z nich to:

  • obywatelstwo polskie
  • wykształcenie co najmniej średnie
  • sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach
  • ukończone 21 lat
  • nie można być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za ściganie z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Jak podaje Straż Miejska Szczecina, mile widzianym byłoby posiadanie prawa jazdy kat. B. Wynika to oczywiście z potrzeby mobilności w tego rodzaju pracy. Tym bardziej że funkcjonariusz straży często  ma równie ważne zadania,  co policja. Straż miejska bowiem w głównej mierze odpowiada za ochronę porządku publicznego i tzw. działania patrolowo-interwencyjne. Funkcjonariusze często interweniują w sytuacjach naruszenia przepisów prawa, ochrony mienia czy życia i zdrowia mieszkańców. Oczywiście potencjalni aplikanci do zawodu wdrażani będą stopniowo. W pierwszej kolejności ich zadaniem będzie np.: zabezpieczanie zgromadzeń i imprez masowych. Warto pamiętać, że funkcjonariusze straży miejskiej pracują w systemie równoważnego czasu pracy, tzn. praca zmianowa, w nocy, w niedziele i święta.

Wynagrodzenie dla początkującego funkcjonariusza wynosi 4400 brutto. Niewykluczone są także benefity jak dodatek za wieloletnią pracę (5-20%)  czy premie motywacyjne zależne od wyników w pracy. Po przepracowanym roku istnieje możliwość przedłużenia umowy, a co za tym idzie awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem, bezpłatnymi szkoleniami i pakietem świadczeń socjalnych. Pretendenci na stanowiska muszą jednak pamiętać o wadze wykonywanej przez nich pracy, służby nie tylko w imieniu prawa, ale i obywateli. Kandydaci mają więc czas do 22 marca, aby do godziny 12:00, przesłać swoje CV w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Strażnik – aplikant w Straży Miejskiej Szczecin”. Adres, na który trzeba wysłać list, to Sekcja Kadr Straż Miejska ul.  Sebastiana Klonowica 1b, 71-241 Szczecin. 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

emilia spunda
AktualnościSport

To historyczne zwycięstwo! Polki z medalem Mistrzostw Świata, wśród nich szczecinianka!

Reprezentacja kobiet w AMP futbolu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata, po pokonaniu...

rekordy guinnessa w szczecinie
AktualnościLifestyle

Rekordy Guinnessa po szczecińsku, czyli w czym „miażdżymy” konkurencję z całego świata

Największa orkiestra dzwonków rowerowych, najdłuższy dystans żabich skoków czy maraton tańczenia Macareny...

platne odcinki drog
AktualnościMotoryzacjaW regionie

Kierowcy łapcie za portfele. Mamy nowe, płatne odcinki na drogach w regionie

Od 1 listopada powiększyła się mapa płatnych odcinków dróg dla ciężarówek i...

kolce na ptaki
AktualnościEkologia i zdrowie

Kolce na budynkach w Szczecinie – nielegalne? Ptaki giną lub są okaleczane

W ostatnich latach Szczecin, podobnie jak wiele innych miast, stał się miejscem,...