Home Aktualności Stałe polsko-niemieckie patrole policyjne pojawią się na ulicach
Aktualności

Stałe polsko-niemieckie patrole policyjne pojawią się na ulicach

175

Wczoraj w Świnoujściu podpisano list intencyjny pomiędzy polską i niemiecką policją w sprawie utworzenia wspólnego zespołu policyjnego. To pogłębienie długotrwałej współpracy i możliwość efektywniejszego działania, szczególnie w regionach turystycznych. Szkolenia dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy rozpoczną się w kwietniu 2024 r.

 

List intencyjny pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie a Prezydium Policji w Neubrandenburg podpisano w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu. To właśnie na turystycznych obszarach nadmorskich pojawią się stałe, polsko-niemieckie zespoły policyjne, które będą wynikiem tego porozumienia. List intencyjny zakłada nie tylko wspólną pracę, ale także pogłębianie relacji pomiędzy służbami. Swoje podpisy pod listem złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Prezydent Prezydium Policji w Neubrandenburgu Thomas Dabel.

– Wstępne porozumienie zakłada utworzenie stałych, wspólnych polsko-niemieckich patroli policyjnych, które poprzez swoją aktywność na obszarze odpowiedzialności Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i Polizeirevier Heringsdorf, pogłębiłyby polsko-niemieckie stosunki pomiędzy służbami oraz zwiększałyby bezpieczeństwo polskich i niemieckich obywateli w pasie nadmorskim – informuje sierż. sztab. Jarosław Migowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Program pilotażowy, obejmujący szkolenia językowe, policyjne i kulturowe dla polskich oraz niemieckich funkcjonariuszy (członków nowego zespołu), rozpocznie się w kwietniu 2024 r.

Patrole mają rozpocząć służbę w okresie wakacyjnym, w czasie zwiększonej aktywności turystycznej. Wspomogą regularne siły policji na obszarach wymienionych w porozumieniu. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...