Home Aktualności Stałe polsko-niemieckie patrole policyjne pojawią się na ulicach
Aktualności

Stałe polsko-niemieckie patrole policyjne pojawią się na ulicach

142

Wczoraj w Świnoujściu podpisano list intencyjny pomiędzy polską i niemiecką policją w sprawie utworzenia wspólnego zespołu policyjnego. To pogłębienie długotrwałej współpracy i możliwość efektywniejszego działania, szczególnie w regionach turystycznych. Szkolenia dla polskich i niemieckich funkcjonariuszy rozpoczną się w kwietniu 2024 r.

 

List intencyjny pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie a Prezydium Policji w Neubrandenburg podpisano w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu. To właśnie na turystycznych obszarach nadmorskich pojawią się stałe, polsko-niemieckie zespoły policyjne, które będą wynikiem tego porozumienia. List intencyjny zakłada nie tylko wspólną pracę, ale także pogłębianie relacji pomiędzy służbami. Swoje podpisy pod listem złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Prezydent Prezydium Policji w Neubrandenburgu Thomas Dabel.

– Wstępne porozumienie zakłada utworzenie stałych, wspólnych polsko-niemieckich patroli policyjnych, które poprzez swoją aktywność na obszarze odpowiedzialności Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i Polizeirevier Heringsdorf, pogłębiłyby polsko-niemieckie stosunki pomiędzy służbami oraz zwiększałyby bezpieczeństwo polskich i niemieckich obywateli w pasie nadmorskim – informuje sierż. sztab. Jarosław Migowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Program pilotażowy, obejmujący szkolenia językowe, policyjne i kulturowe dla polskich oraz niemieckich funkcjonariuszy (członków nowego zespołu), rozpocznie się w kwietniu 2024 r.

Patrole mają rozpocząć służbę w okresie wakacyjnym, w czasie zwiększonej aktywności turystycznej. Wspomogą regularne siły policji na obszarach wymienionych w porozumieniu. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...