Home Aktualności Sportowy Szczeciner Roku 2023 dla Arkadiusza Miłoszewskiego
AktualnościSport

Sportowy Szczeciner Roku 2023 dla Arkadiusza Miłoszewskiego

230

Kontynuujemy prezentację sylwetek osób wyróżnionych tytułem Szczecinera Roku 2023. W kategorii osiągnięć sportowych statuetkę otrzymał Arkadiusz Miłoszewski. Trener, który jako pierwszy wprowadził szczecińską koszykówkę na salony. Zbudował zespół, który wywalczył tytuł mistrza Polski, a pod jego wodzą King Szczecin zadebiutował w prestiżowej Lidze Mistrzów.

Trener Arkadiusz Miłoszewski przez lata uważany był za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców nowego pokolenia. Przez wiele sezonów zdobywał swoje doświadczenie u boku najlepszych trenerów, którzy pracowali w Polsce. W minionym sezonie prowadzone przez niego Wilki Morskie były typowane przed startem rozgrywek o walkę o miejsce w czołowej ósemce Orlen Basket Ligi.

Tymczasem już po kilku meczach okazało się, że trener Miłoszewski zbudował skład, którego grą ekscytował się Szczecin, ale i cała Polska. Awans do półfinału był historycznym sukcesem zespołu Wilków Morskich. Na tym Wataha się jednak nie zatrzymała. Pokonała Stal Ostrów Wielkopolski i zameldowała się w wielkim finale.

Ten z pewnością będzie przez lata wspominany w Szczecinie. Kingowi kibicowali też fani innych zespół. To wszystko zasługa efektownego stylu, który udało się wypracować trenerowi Miłoszewskiemu. Ofensywna i nowoczesna gra przysporzyła Wilkom wielu sympatyków.
Netto Arena wypełniła się po brzegi podczas czerwcowych finałów. Bilety wyprzedały się w kilka minut. Każdy szczecinianin chciał być częścią tego historycznego sukcesu. Mistrzostwo Polski pozwoliło zagrać Kingowi Szczecin w Lidze Mistrzów.

Debiut przypadł jeszcze w 2023 roku. Szczecinianie jako „kopciuszek” tych prestiżowych rozgrywek musieli mierzyć się z potęgami z Włoch, Grecji i Niemiec. Spisywane na straty Wilki Morskie pokonały bardziej utytułowane drużyny i do końca liczyły się w walce o awans z grupy.

Trener Arkadiusz Miłoszewski to bez wątpienia jedna z najwyraźniejszych postaci w świecie polskiego i szczecińskiego sportu w 2023 roku.

 

Mecenasem Plebiscytu jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. – sprawdzony partner wspierający lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe i NGO-sy.

Więcej informacji na stronie: https://www.fundusz.szczecin.pl

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...