Home Kultura „Się dzieje!” w ten weekend w Szczecinie
Kultura

„Się dzieje!” w ten weekend w Szczecinie

316

Zaczniemy od Hrabin pod naszym patronatem, a zakończymy  koncertem w szczecińskiej katedrze w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie.

 

Teatr Polski na scenie Czarnego Kota Rudego wystawia „Hrabiny przodem”, czyli kolejną odsłonę monologów o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie czasu w wykonaniu Olgi Adamskiej. Będzie zabawnie i autoironicznie. Kwiaty doniczkowe, dzieci, mężczyźni i inne pasje.

tekst: Anna Ołów – Wachowicz

reżyseria: Arkadiusz Buszko

https://www.teatrpolski.eu/spektakle/67/hrabiny-przodem

 

W Teatrze Małym „Pocałunek” – pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?

Obsada

Kobieta: Magdalena Myszkiewicz

Mężczyzna: Konrad Pawicki

www.wspolczesny.szczecin.pl

 

W Filharmonii z kolei Raniutto 02 03.  Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków w Filharmonii. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. To okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim: ulec terapeutycznej mocy muzyki. Warsztaty „Raniutto” wpływają na wszystkie obszary rozwoju dziecka, a szczególnie na emocjonalny, społeczny i intelektualny. Uczestnicy warsztatów – dzieci i opiekunowie – mogą poddać się dźwiękom żywej muzyki, w którą wsłuchują się poprzez zabawę.

W sobotnie poranki Filharmonia tętni kolorem, beztroską, a przede wszystkim muzyką!

Prowadzący warsztaty to doświadczeni muzycy i animatorzy. W tym sezonie poprowadzą je: wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Natalia Wesołowska, szczeciński muzyk, nauczyciel gry na ukulele Bartłomiej Orłowski oraz animatorka wielu talentów Joanna Lewandowska. Oprócz prowadzących na „Raniutto” pojawiają się maskotki warsztatów – mądry Pan Karłowicz oraz jego pies Migawka. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 1. do 6. roku życia i odbywają się w trzech grupach wiekowych. O godzinie 9 zapraszamy najmłodszych w wieku 1-2 lat, o godzinie 10.30 – dzieci w wieku 3-4 lat, a o godzinie 12, w nieco innej formule, dzieci w wieku 5-6 lat.

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna – filia 7 pl. Matki Teresy z Kalkuty 8 w sobotę 02.03. o godzinie  15.00 zaprasza na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi – lingwistką, tłumaczką, producentką i dziennikarką. Opowie o tym, jak mieszka się w Watykanie — jednym z najmniejszych państw świata. W tzw. Watykańskiej Trylogii jej autorstwa, czyli „Zdarzyło się w Watykanie”, „Kobieta w Watykanie” i „Z Watykanu w świat” zawarte zostały wywiady z mieszkańcami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca. W książkach Magdaleny Wolińskiej-Redi można również znaleźć jej osobiste wspomnienia, które zgromadziła przez okres prawie 20 lat zamieszkiwania w Watykanie.

https://mbp.szczecin.pl/wydarzenia_01/watykanska-codziennosc-spotkanie-z-magdalena-wolinska-riedi/

 

Jazzment Klub proponuje występ Jose Torres Trio. 2.03. g 20.00 w ramach 9 edycji Festiwalu Szczecin Jazz. Jose Torres,   współtworzy z wrocławską wokalistką Bianką Urbanowską oraz  Christianem  Mora – pianistą, wokalistą, aranżerem, kompozytorem z Wenezueli. Barwne trio. Przed nami jeszcze wiele koncertów festiwalowych w wykonaniu znakomitych artystów.  Brzmienie amerykańskie, rytmy kubańskie i szczecińskie klimaty  – tak najbliższą edycję rekomenduje szef artystyczny festiwalu Sylwester Ostrowski.

https://www.facebook.com/szczecinjazz

 

„Ørganek MTV Unplugged”  w Filharmonii. Koncert  03.03. g.20.00 odbywa się w ramach wyjątkowej trasy koncertowej „Ørganek MTV Unplugged”, w najbardziej prestiżowych salach koncertowych! Zespół odwiedzi 14 miast w Polsce i zaprezentuje swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Koncerty „Ørganek MTV Unplugged” to zwieńczenie dekady działalności zespołu Adama Staszewskiego, Roberta Markiewicza, Tomasza Lewandowskiego i Tomasza Organka na polskiej scenie muzycznej.

W koncertach wezmą udział goście specjalni – lider zespołu Raz Dwa Trzy, Adam Nowak oraz kompozytor, skrzypek Adam Bałdych

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Z honorowym udziałem Włodzimierza Lubańskiego! W  Teatrze Polskim 03.03. o godzinie 16.00 Gramy dla Dymka | Spektakl | „Chłopcy z Roosevelta”. Robert Dymkowski „Dymek” wymaga kosztownej terapii. Były napastnik m.in takich klubów jak Pogoń Szczecin, Widzew Łódź czy Arka Gdynia walczy z ciężką chorobą. ALS/SLA czyli stwardnienie zanikowe boczne to to, na co nikt nie jest gotowy. Robert potrzebuje wsparcia, które pozwoli mu spowolnić rozwój choroby. Dochód ze spektaklu przeznaczony jest na wsparcie finansowe dla Roberta Dymkowskiego

https://www.facebook.com/gramydladymka

 

W sobotę 2.03 Sobota 10:00 – 20:00 w  Netto Arenie NINGYO TARG JAPOŃSKI. Dla fanów kultury Japońskiej? Smakoszy ramenu lub poszukujących nowych smaków. Poszukujących wyjątkowych produktów prosto z Japonii? Zapraszamy na Targ Japoński. Na targu spotkasz wystawców z bogatym asortymentem, który jest niedostępny nigdzie indziej! Kupisz u nas wszystko – słodycze, mangi, ceramikę, rękodzieło, sztukę, japońskie noże, ubrania, matchę, produkty spożywcze i wiele, wiele więcej! W strefie gastro najesz się do pełna – okonomiyaki, taiyaki, dango, ramen, sushi, takoyaki. Pyszności!

Obejrzysz ciekawe pokazy, weźmiesz udział w walce samurajskiej, obejrzysz wystawę katan i zbroi lub pograsz na klasycznych japońskich konsolach do gier, a może weźmiesz znajomych i pogracie razem w shōgi? Atrakcji będzie mnóstwo.

www.nettoarena.pl

 

W Alter Ego – 2.03. g.19.00 – Waima – Cameleo Tour. Waima to jeden z najszybciej rozwijających się raperów młodego pokolenia. Popularność przyniosły mu takie hity jak “Nie mam czasu na wakacje” z Żabsonem, ale też utwory własnego autorstwa: „Sam”, “Lego”, “Hotline” czy “Ride or Die” z Okim i Szpakiem. Ze względu na swoją charyzmę i talent Waima współpracował z wieloma Mainstreamowymi artystami takimi jak: Sobel, Otsochodzi, Białas, Oki i wielu innych. Po premierze debiutanckiego albumu “CAMELEO” nadszedł czas na sprawdzenie materiału na żywo podczas solowej trasy koncertowej “CAMELEO TOUR”!

https://www.facebook.com/afteregoszczecin/

 

Z kolei w Kosmosie – 02.03. g. 19.00 = Sorry Boys – „Dzień Dobry, Moje Kochanie” Program oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!  Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

https://www.facebook.com/KosmosSzn/

 

Słowianin zaprasza – 2.03. g 20.00 = NA  After Depeche Mode Fc Pimpf Party. Spotkanie dla fanów Depech Mode, ma być celebracją  Wygranej  Depeche Mode w kategorii Rock w Bestsellerach Empiku (będzie konkurs i drobne depeszowe upominki) , podsumowaniu koncertowego tourne; prezentacji dokumentu z koncertowego tripu itd.

Oprawa muzyczna: Myla & Nancy Boy

Dekoracje, foto i niespodzianki: Obrazownia JO

http://www.dkslowianin.dt.pl

 

W Teatrze Lalek Pleciuga (03.03. g. 11.00) grają dla najmłodszych spektakl MOTYLA NOGA! To ciepły, rozśpiewany spektakl dla najmłodszych, przemycający w prostej, humorystycznej historii wstęp do wiedzy o przyrodzie. To opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, o przyjaźni i o tym, że warto doceniać małe rzeczy, które dzieją się tu i teraz.

www.pleciuga.pl

 

W Katedrze 03 marca, koncert upamiętniający 2. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. Po niedzielnej mszy o godz. 18, która odbędzie się w oprawie chóralnej, odbędzie się koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS). Uroczystość upamiętni 2. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie.

http://www.katedra.szczecin.pl/

 

Nowa Dekadencja zaprasza na „Klimakterium … i już” (coś między kabaretem, musicalem a farsą) – 03.03 g. 18.00 . Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl staje się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują wcale nie takie straszne! Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił.

www.facebook.com/nowadekadencjaszczecin

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...