Home Edukacja Ruszyły szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Program Wsparcia Psychologicznego zaczyna działać
EdukacjaEkologia i zdrowie

Ruszyły szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Program Wsparcia Psychologicznego zaczyna działać

170

Ruszyły kolejne szkolenia w ramach Programu Wsparcia Psychologicznego Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli. Tym razem akcją objęci zostali objęci pracownicy szczecińskich szkół oraz rodzice młodych szczecinian.

 

W ramach działań prowadzonych przez firmę Profi Competence zaplanowano między innymi liczne warsztaty, spotkania oraz szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Przeszkoleni zostaną również pracownicy niepedagogiczni i rodzice uczniów, a placówki biorące udział w pilotażowej edycji Programu zostaną wyposażone w pakiet certyfikowanych narzędzi służących diagnozowaniu uczniów.

Zgodnie z przyjętymi przez Miasto założeniami, po przeprowadzeniu cyklu szkoleń pracownicy szczecińskich szkół zyskają nowe kompetencje m.in. w zakresie rozpoznawania sytuacji kryzysowych, budowania relacji (na linii nauczyciel – uczeń; nauczyciel – rodzic, nauczyciel – nauczyciel), wypracowania strategii zapobiegania i reagowania na występujące w danej szkole sytuacje trudne, zagrażające rozwojowi dzieci i młodzieży. Co więcej, opracowane zostaną również wewnątrzszkolne systemy wsparcia dzieci i młodzieży, które bezpośrednio przełożą się na wzmacnianie dobrostanu uczniów oraz zadbanie o ich zdrowie psychiczne.

– Szkolenia dla rodziców i pracowników szkół ł to kolejny niezwykle istotny element naszego Programu – mówi Beata Bugajska, dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin, liderka projektu. – To właśnie te osoby codziennie są bardzo blisko młodych mieszkańców i mieszkanek Szczecina. To oni spędzają z nimi mnóstwo czasu i w końcu często to oni najszybciej dostrzegają trapiące ich problemy. To ważne, by potrafili odpowiednio zareagować w tak delikatnej sytuacji i tym samym pomóc tym, którzy tego potrzebują.

W pierwszej odsłonie miejskiego Programu Wsparcia Psychologicznego biorą udział: Szkoła Podstawowa nr 61 im. Michała Kmiecika, Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego, Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych, XVI Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9. Co więcej, część działań będzie również skierowana do wszystkich dyrektorów placówek prowadzonych przez Gminę.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowie

Są pieniądze na wymianę starych pieców

Prawie 3 mln zł już wkrótce trafią do mieszkańców Szczecina, którzy chcą...

Ekologia i zdrowie

Chirurdzy rozpoczęli pracę z robotem. Zoperowali oni 85-letniego pacjenta chorującego na raka

Po urologach pracę z robotem da Vinci w szczecińskim Szpitalu Wojewódzkim przy...

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

EdukacjaBiznes i inwestycje

Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej na...