Home W regionie Ruszyli na pomoc szczeniakowi uwięzionemu na wysepce
W regionie

Ruszyli na pomoc szczeniakowi uwięzionemu na wysepce

135

Ta historia przyprawia o szybsze bicie serca. 8-miesięczny szczeniak spędził 6 dni na zalanej wysepce na rzece Bug w Kuligowie. Warunki pogodowe były tak trudne, że tamtejsza straż próbowała ocalić zwierzę dwa razy. Niestety bezskutecznie. Kiedy służby rozkładały ręce, na pomoc psiemu dziecku ruszyli pracownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Kołobrzegu. 

 

Jak się okazało, pies wspólnie z siedmiorgiem rodzeństwa przebywał w złych warunkach, a opieka nad zwierzętami nie była sprawowana właściwie.  Sześć dni temu psiak wraz z rodzeństwem został wypuszczony z posesji znajdującej się nieopodal brzegu i był to początek jego dramatycznych przeżyć. Według informacji przekazanej przez Fundację dla Szczeniąt Judyta:

– Czekając na ratowników dokładniej poznaliśmy sytuację zwierząt z rodzimej posesji psiaka. 7 kilkumiesięcznych podrostków skulonych w jednej budzie. Mętne tłumaczenia właścicielki. Te psiaki mogły podzielić los brata! One też były na wyspie, gdy woda wezbrała. 

Pozostałe szczeniaki uratowały się same. Przerażona psina musiała więc samodzielnie zmierzyć się z zaistniałą sytuacją. Warunki na rzece były bardzo trudne. Straż pożarna dwukrotnie podejmowała się akcji ratunkowej, jednak wystraszone zwierzę nie pozwoliło sobie pomóc. Bohaterowie z Kołobrzegu przejechali blisko 600 km i dziś około 3 nad ranem uratowali szczeniaka. Piesek jest wystraszony ale żyje i powoli wraca do sił. Jak informuje dalej fundacja:

– Żyje, jest przytomny i tak, jego rodzeństwo trafiło pod nasze skrzydła. Teraz trzyma go adrenalina, ale 6 dni w lodowatej wodzie, w stresie raczej nie pozostało bez wpływu na jego zdrowie.

W akcji udział brali: Maciej Deręgowski, Jacek Rzeszotarski oraz Paweł Depta. Kołobrzescy bohaterowie poprosili nawet, by uratowanemu pieskowi nadać imię Ryszard. 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....