Home Aktualności Ruszył Tydzień Bibliotek w MBP w Szczecinie!
AktualnościEdukacjaKultura

Ruszył Tydzień Bibliotek w MBP w Szczecinie!

161

W dniach 8-15 maja odbędzie się XXI edycja Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka – miejsce na czasie”. To przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych.

 

Jak co roku również Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie dołącza do ogólnopolskiej akcji. Zgodnie z duchem czasu oraz tegorocznym hasłem nasza biblioteka jest miejscem, gdzie Czytelnicy nie tylko wypożyczą tradycyjne książki, ale mają również bezpłatny dostęp do komputerów i Internetu, w 32 filiach znajdą audiobooki, czasopisma, filmy, gry planszowe, a także e-booki i inne publikacje elektroniczne. Nie zapominamy również o potrzebach młodzieży i dzieci. Filia nr 7 jako jedyna biblioteka w Szczecinie wyposażona jest w konsole do gier wideo w specjalnie przygotowanych pokojach gamingowych.

Atrakcje zaplanowane z okazji Tygodnia Bibliotek:

  • Zaczynamy 9 maja, o godz. 18:00 spotkaniem z autorką książki „Ocalenie. Poruszająca historia walki z depresją”, Natalią Raginią, w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).
  • Także 9 maja o godz. 16.30 w filii nr 48 (ul. Rydla 93) odbędą się warsztaty plastyczno-czytelnicze dla najmłodszych pt. „A ja wolę moją mamę” realizowane w ramach cyklicznych spotkań [Książkolubów].
  • 10 maja w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zrobi się popkulturowo. Od godz. 16:00 w dwóch salach fani i fanki komiksów, LARPów, RPGów lub cosplayów będą dzielić się swoją wiedzą podczas prelekcji oraz warsztatów. Na finał quiz z nagrodami.
  • W filii nr 4 (ul. Barnima 25), o godz. 17:00 pracownia słów i kolorów zaprasza miłośników książek na twórcze zajęcia literacko-plastyczne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat.
  • Do biblioteki nr 4 warto przyjść 14maja, gdzie o godz. 17:00 o walorach i specyfice krajów skandynawskich opowiedzą przedstawiciele Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.
  • W ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) 14 maja, o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Beatą Mąkolską — trenerką rozwoju duchowego, uzdrowicielką energetyczną i autorką „Praktycznego poradnika dla wysoko wrażliwych”.
  • Ostatniego dnia tegorocznego Tygodnia Bibliotek (15 maja) w filię nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) odwiedzi Joanna Szczepkowska — doświadczona aktorka teatralna i filmowa, także pisarka oraz poetka. Rozmowę o godz. 18:00 poprowadzi Agata Rokicka.

O Tygodniu Bibliotek:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu, w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat termin Programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja. Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji.

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Kultura

Już jutro rusza festiwal Słyszę Dobre Dźwięki!

Już od jutra, aż do niedzieli, Filharmonia zaprasza wszystkich szczecinian na czwartą...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...