Home Kultura Rozśpiewał się nam Szczecin na święta
Kultura

Rozśpiewał się nam Szczecin na święta

1.2k

Sylwek Ostrowski, Chór Politechniki Szczecińskiej i pastorałka pod patronatem Szczecinera – ten wyjątkowy, przedświąteczny czas jest wybitnie muzyczny.

 

Piosenka znana, a teledysk w iście gwiazdorskiej obsadzie – mowa tu o szczecińskiej wersji utworu pochodzącego z filmu „Love Actually”. Chór Politechniki Morskiej nagrywając cover Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You” zaprosił do współpracy wielu lokalnych artystów.

– Uwielbiamy tę piosenkę, podobnie jak film, z którego pochodzi. Wspaniale się złożyło, że „Love Actually” w tym roku również obchodzi 20. rocznicę powstania. Nie mogło więc być inaczej, musieliśmy pokusić się o własną wersję tego znanego niemal wszystkim utworu – mówi dyrygentka chóru, Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Efekt? Naprawdę znakomity.

 

 

Równie cudownie brzmi piosenka świąteczna, która powstała z inicjatywy najbardziej znanego szczecińskiego muzyka, Sylwka Ostrowskiego, który jak mówi:

– W młodości siła.

Piosenkę „W ten świąteczny czas” śpiewają wokaliści: Nailah Vitha, studentka Akademii Sztuki oraz Sławek Ostrowski, uczeń XIV LO w Szczecinie. W clipie grą aktorską wspierają ich również perkusistka Emilia Dąbrowska oraz wokalista Rafał Lubera.

 

 

To jeszcze nie koniec: już w najbliższy poniedziałek kolejna muzyczna premiera. Tym razem do szczecinian trafi „Śnieżna pastorałka, będzie lirycznie i nastrojowo… i o świętach w naszym mieście. Siłą tego utworu są młodzi wokaliści: Kornelia Sadowska  i Bartosz Żugaj  ze Studia Wokalnego Damiana Wójcika, a towarzyszyły im dzieciaki ze szkoły Muzyczny DOM w Grzędzicach. Muzykę skomponował Krzysztof Baranowski do tekstu Ani Ołów-Wachowicz. Pastorałka powstała pod patronatem Szczecinera, a gośćmi w videoclipie są Prezydent Szczecinia, Piotr Krzystek,  Hania Beza – Szczecińska Beza, Aleksandra Hopke – Hoca Candle, Monika Szymanik – Kamienica w Lesie i Radosław Janukiewicz.

Tutaj zobaczycie zajawkę pastorałki:

 

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

KulturaRozmowy

Dominika Mastalerczyk: „Śpiewać każdy może, ale nie każdy w chórze”

Dominika Mastalerczyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziś osób związanych z muzyką...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Kultura

Kierunkowskaz na przebudowanej alei. Będą kolejne?

Kieruje do dwóch muzeów znajdujących się w śródmiejskiej części Szczecina. Nie można...