Home Kultura Rozśpiewał się nam Szczecin na święta
Kultura

Rozśpiewał się nam Szczecin na święta

1.2k

Sylwek Ostrowski, Chór Politechniki Szczecińskiej i pastorałka pod patronatem Szczecinera – ten wyjątkowy, przedświąteczny czas jest wybitnie muzyczny.

 

Piosenka znana, a teledysk w iście gwiazdorskiej obsadzie – mowa tu o szczecińskiej wersji utworu pochodzącego z filmu „Love Actually”. Chór Politechniki Morskiej nagrywając cover Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You” zaprosił do współpracy wielu lokalnych artystów.

– Uwielbiamy tę piosenkę, podobnie jak film, z którego pochodzi. Wspaniale się złożyło, że „Love Actually” w tym roku również obchodzi 20. rocznicę powstania. Nie mogło więc być inaczej, musieliśmy pokusić się o własną wersję tego znanego niemal wszystkim utworu – mówi dyrygentka chóru, Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Efekt? Naprawdę znakomity.

 

 

Równie cudownie brzmi piosenka świąteczna, która powstała z inicjatywy najbardziej znanego szczecińskiego muzyka, Sylwka Ostrowskiego, który jak mówi:

– W młodości siła.

Piosenkę „W ten świąteczny czas” śpiewają wokaliści: Nailah Vitha, studentka Akademii Sztuki oraz Sławek Ostrowski, uczeń XIV LO w Szczecinie. W clipie grą aktorską wspierają ich również perkusistka Emilia Dąbrowska oraz wokalista Rafał Lubera.

 

 

To jeszcze nie koniec: już w najbliższy poniedziałek kolejna muzyczna premiera. Tym razem do szczecinian trafi „Śnieżna pastorałka, będzie lirycznie i nastrojowo… i o świętach w naszym mieście. Siłą tego utworu są młodzi wokaliści: Kornelia Sadowska  i Bartosz Żugaj  ze Studia Wokalnego Damiana Wójcika, a towarzyszyły im dzieciaki ze szkoły Muzyczny DOM w Grzędzicach. Muzykę skomponował Krzysztof Baranowski do tekstu Ani Ołów-Wachowicz. Pastorałka powstała pod patronatem Szczecinera, a gośćmi w videoclipie są Prezydent Szczecinia, Piotr Krzystek,  Hania Beza – Szczecińska Beza, Aleksandra Hopke – Hoca Candle, Monika Szymanik – Kamienica w Lesie i Radosław Janukiewicz.

Tutaj zobaczycie zajawkę pastorałki:

 

 

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...