Home Aktualności Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA
AktualnościEdukacjaPolityka

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA

384

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany, w tle jest afera związana z handlem dyplomami przez Collegium Humanum. Rzecznik CBA przekazał, służby dokonały zatrzymań na terenie województw: zachodniopomorskiego, śląskiego oraz wielkopolskiego w sprawie wręczania korzyści majątkowych dyrektorowi Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

 

– Zatrzymania w związku ze śledztwem w sprawie nielegalnego handlu dyplomami przez Collegium Humanum. Postępowanie prowadzi CBA wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – poinformował w czwartek na platformie X Jacek Dobrzyński z CBA.

Wiadomo, że wśród nich jest Andrzej K. były rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie, a także dwóch obecnych rektorów niepublicznych uczelni wyższych tj. Waldemar U. z Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie oraz Marek W. z Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie.

Dyplomy wydawane przez Collegium Humanum miały zapewniać ich posiadaczom możliwość m.in. zasiadania w radach nadzorczych. Wśród absolwentów Collegium Humanum byli m.in. politycy, prezesi i członkowie zarządów spółek Skarbu Państwa, oficerowie służb specjalnych, a nawet dowódcy wojskowi. Media sprzyjające obecnemu rządowi nierzadko wskazują, że afera dotyczy przede wszystkim prominentów związanych z prawicą, ale to nieprawda. Posiadaczami tych dyplomów są również znani politycy KO, jak chociażby Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Bańkowska. Polityczka przyznała, że posiada dyplom Collegium Humanum, ale w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” twierdziła, że „padła ona ofiarą” uczelni.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...