Home Polityka Pytamy kandydatów na prezydenta: Współpraca z rządem – o co będę zabiegał dla Szczecina w pierwszej kolejności?
Polityka

Pytamy kandydatów na prezydenta: Współpraca z rządem – o co będę zabiegał dla Szczecina w pierwszej kolejności?

156

7 kwietnia zapraszamy na wybory samorządowe

W wyborach samorządowych ważne są konkretne osiągnięcia. Mniej liczy się, to kto ładniej wygląda, lepiej prezentuje się przed kamerą albo barwniej opowiada. Tu liczą się konkrety – po pierwsze sprawy, którymi kandydaci mogą pochwalić się – zrobiłem to , to , i to itd. Po drugie liczy się wiarygodność, czyli jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś z robi to co obiecuje? Takie właśnie są wybory samorządowe.

Tutaj decydujemy o gospodarzu miasta, albo gminy. Jakie cechy powinien mieć taki gospodarz? Jak mówią badania – powinien mieć doświadczenie,  być sprawdzonym człowiekiem, raczej dojrzałym, a jednoczenie z mieć energię do działania. Powinien w końcu – być jednym z nasz mieszkańców, żyć w mieście na co dzień, znać potrzeby mieszkańców, być z mieszkańcami, kochać swoje miasto.  Takich osób szukajcie wśród kandydatów – mniej słuchajcie obietnic, bardziej patrzcie na dokonania.

Tutaj trzeba patrzeć na to „co stoi” za kandydatami – ale stoi konkretnie – radni są najbliżej ludzi, a przynajmniej tacy być powinni. Nie patrzmy zatem na partyjne szyldy lecz na ludzi. Oceniajmy to co robią, co zrobili w życiu, na to jakie mają pasje.

Prezentujemy Państwu kandydatów do urzędu prezydenta Szczecina oraz kandydatów na radnych, do Rady Miasta Szczecina oraz Sejmiku Województwa. Czytajcie, sprawdzajcie, wybierajcie! 07 kwietnia lokale wyborcze czynne są od godz. 7.00 do 21.00.

 

Współpraca z rządem – o co będę zabiegał dla Szczecina w pierwszej kolejności?

 

Zbigniew Bogucki (KW Prawo i Sprawiedliwość)

 

Priorytetem jest realizacja Zachodniej Obwodnicy Szczecina. W czasie kiedy byłem wojewodą zachodniopomorskim, również dzięki moim staraniom, zostały zabezpieczone środki na I etap tej inwestycji tj. wykup gruntów i projektowanie – w sumie 411 mln zł. Droga ta została również wpisana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.), o co zabiegałem podczas licznych spotkań z kierownictwem ówczesnego rządu. Zachodnia Obwodnica Szczecina to jeden ze strategicznych elementów, który pozwoli naszemu miastu, w końcu stać się silną, prężnie rozwijającą się, nowoczesną, dumną, a co najważniejsze przyjazną mieszkańcom wielką, polską metropolią. Ponadto będę zabiegał o środki na zakup  nowych jednostek publicznego transportu zeroemisyjnego i niskoemisyjnego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2024-2027.

Bogdan Jaroszewicz (Nowa Lewica)

 

Będę zabiegał o odtworzenie i modernizację odrzańskiej drogi wodnej aż do połączenia z europejską siecią dróg śródlądowych.  Dodatkowo będę zabiegał o rozbudowę infrastruktury zaplecza portu Szczecin, w tym korzystne preferencyjne warunki funkcjonowania firm zaplecza portowego.

 

Piotr Krzystek (Koalicja Samorządowa)

 

Uzgodnienie warunków przejęcia za symboliczną złotówkę części terenów należących do Skarbu Państwa na Łasztowni. Mówię o zniszczonych dziś budynkach, należących państwowej spółki Gryf Nieruchomości , które straszą mieszańców i gości. W tym miejscu będzie, odrestaurowana, nadwodna część Szczecina, z której będziemy dumni.

 

Dariusz Olech (Konfederacja, Prezes okręgu Szczecin Nowej Nadziei)

 

Będę zabiegał o przyśpieszenie inwestycji drogowych – mam tu na myśli północno-zachodnie obejście Szczecina oraz tunel pod Świętą. Dodatkowo chcę wywrzeć wpływ na przyśpieszenie budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zależy mi na wprowadzeniu bezpośredniego połączenia kolejowego na linii Szczecin-Berlin.

Powiązane artykuły

Polityka

Wiadomo już, którzy politycy zasiądą w sejmikowych ławach

Znamy już rezultat głosowania do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wybory do samorządu Pomorza...

Polityka

Rada Miasta po nowemu. KO będzie rządziło samodzielnie

Znamy już wyniki wyborów do Rady Miasta Szczecina. Zdecydowaną większość zdobyła Koalicja...

Polityka

Nowy stary prezydent. OFICJALNIE! Piotr Krzystek triumfuje – pewne zwycięstwo już w I turze

Piotr Krzystek wciąż prezydentem Szczecina. Jego wygrana rozstrzygnęła się już w I...

Polityka

Dla dobra szczecinian w polskim prawie będę chciał zmienić… – o tym mówią kandydaci na prezydenta

7 kwietnia zapraszamy na wybory samorządowe W wyborach samorządowych ważne są konkretne...