Home Kultura Przez jeden dzień niech miasto pachnie czekoladą!
Kultura

Przez jeden dzień niech miasto pachnie czekoladą!

1.9k

Jeśli tęsknicie za białymi świętami to ta piosenka świąteczna jest dla Was. Przedstawiamy premierowo zajawkę „Śnieżnej Pastorałki”! Lirycznie i nastrojowo  o świętach w naszym mieście zaśpiewali utalentowani szczecińscy młodzi wokaliści: Kornelia Sadowska  i Bartosz Żugaj  ze Studia Wokalnego Damiana Wójcika, a towarzyszyły im dzieciaki ze szkoły Muzyczny DOM w Grzędzicach. Muzykę skomponował Krzysztof Baranowski do tekstu Ani Ołów-Wachowicz. Pastorałka powstała pod patronatem Szczecinera.

 

Szczecin ma w tym roku kilka piosenek świątecznych,  więc święta powitamy mocno lokalnie. W tegorocznym  bożonarodzeniowym czasie możemy do woli pośpiewać o mieście, które kochamy. „Śnieżna pastorałka” powstawała kiedy padał śnieg,  po którym dziś nie zostało nawet drobnego śladu. W wideoklipie do utworu możecie ponownie nacieszyć się widokami zaśnieżonych Błoni i padających płatków. Nie zabraknie też rozświetlonego Jarmarku.

Dzieciaki z Domu Muzycznego zaśpiewały  wpadającą w ucho melodię w klimatycznych pokojach Willi Lentza. Odnowione wnętrza okazały się być stworzone do zbudowania nastroju – wielka choinka i świąteczny duch domu jak  z „Opowieści Wigilijnej” Dickensa.  Ekipa Muzycznego DOMU przyjechała z Grzędzic. Należą do niej dzieci z samych Grzędzic, ale i z okolicy:  Stargardu, Kobylanki, Pyrzyc i również ze Szczecina. Śpiewają, uczą się gry na fortepianie, gitarze i ukulele.

Kornelia uczy się jeszcze w szkole podstawowej, ale już wiadomo, że ma wyjątkowy głos. Towarzyszy jej  licealista Bartek. Oboje doskonalą się w Studiu Wokalnym Damiana Wójcika w Szczecinie.

Gościem specjalnym wideoklipu jest Prezydent Szczecinia, Piotr Krzystek. Udział wzięli również: Hania Beza – Szczecińska Beza, Aleksandra Hopke – Hoca Candle, Monika Szymanik – Kamienica w Lesie i Radosław Janukiewicz.

Willę udekorowała Katarzyna Banucha z pomocą kwiaciarni Flora Loft, a wyjątkowych  dekoracji użyczył Salonik Zielony Koliber. Produkcja muzyczna: Tak Czy Owak art. Production Krzysztof Baranowski.

Sponsorem jest Pomerania Brokers.

Życzymy miłego słuchania i śpiewania.

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...