Home Kultura Przez jeden dzień niech miasto pachnie czekoladą!
Kultura

Przez jeden dzień niech miasto pachnie czekoladą!

1.8k

Jeśli tęsknicie za białymi świętami to ta piosenka świąteczna jest dla Was. Przedstawiamy premierowo zajawkę „Śnieżnej Pastorałki”! Lirycznie i nastrojowo  o świętach w naszym mieście zaśpiewali utalentowani szczecińscy młodzi wokaliści: Kornelia Sadowska  i Bartosz Żugaj  ze Studia Wokalnego Damiana Wójcika, a towarzyszyły im dzieciaki ze szkoły Muzyczny DOM w Grzędzicach. Muzykę skomponował Krzysztof Baranowski do tekstu Ani Ołów-Wachowicz. Pastorałka powstała pod patronatem Szczecinera.

 

Szczecin ma w tym roku kilka piosenek świątecznych,  więc święta powitamy mocno lokalnie. W tegorocznym  bożonarodzeniowym czasie możemy do woli pośpiewać o mieście, które kochamy. „Śnieżna pastorałka” powstawała kiedy padał śnieg,  po którym dziś nie zostało nawet drobnego śladu. W wideoklipie do utworu możecie ponownie nacieszyć się widokami zaśnieżonych Błoni i padających płatków. Nie zabraknie też rozświetlonego Jarmarku.

Dzieciaki z Domu Muzycznego zaśpiewały  wpadającą w ucho melodię w klimatycznych pokojach Willi Lentza. Odnowione wnętrza okazały się być stworzone do zbudowania nastroju – wielka choinka i świąteczny duch domu jak  z „Opowieści Wigilijnej” Dickensa.  Ekipa Muzycznego DOMU przyjechała z Grzędzic. Należą do niej dzieci z samych Grzędzic, ale i z okolicy:  Stargardu, Kobylanki, Pyrzyc i również ze Szczecina. Śpiewają, uczą się gry na fortepianie, gitarze i ukulele.

Kornelia uczy się jeszcze w szkole podstawowej, ale już wiadomo, że ma wyjątkowy głos. Towarzyszy jej  licealista Bartek. Oboje doskonalą się w Studiu Wokalnym Damiana Wójcika w Szczecinie.

Gościem specjalnym wideoklipu jest Prezydent Szczecinia, Piotr Krzystek. Udział wzięli również: Hania Beza – Szczecińska Beza, Aleksandra Hopke – Hoca Candle, Monika Szymanik – Kamienica w Lesie i Radosław Janukiewicz.

Willę udekorowała Katarzyna Banucha z pomocą kwiaciarni Flora Loft, a wyjątkowych  dekoracji użyczył Salonik Zielony Koliber. Produkcja muzyczna: Tak Czy Owak art. Production Krzysztof Baranowski.

Sponsorem jest Pomerania Brokers.

Życzymy miłego słuchania i śpiewania.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

Kultura

Psi aktorzy staną na teatralnej scenie – Pipi, Tango i Zuza w obsadzie

Na to widowisko czekają wszyscy psiolubni. Premiera nietuzinkowego spektaklu pod nazwą „Dobry...