Home Aktualności Przemyt na statku
Aktualności

Przemyt na statku

202

„Tym razem znaleźliśmy je na statku „mv OCEAN SKY” pływającym pod banderą Panamy” – informuje rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie. Statek stoi w porcie szczecińskim przy nabrzeżu Huta. Funkcjonariusze KAS kontrolujący statek odkryli schowane nielegalne papierosy. Papierosy ukryte były w kajucie w łóżku marynarza, a drugie w magazynku narzędziowym.

Papierosy należały do dwóch marynarzy – obywatela Gruzji i obywatela Turcji. Gruziński marynarz posiadał 400 szt. papierosów marki WINSTON BLUE, a turecki 1800 szt. papierosów marki WINSTON BLUE i PARLIAMENT.  Za przemyt papierosów marynarzy ukarano mandatami karnymi gotówkowymi w wysokości 450 zł i 1200 zł.

Papierosy zabezpieczono, a sprawą zajmie się Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

– Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe – informuje KAS. – Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy że wchodzą w konflikt z prawem, że za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze. Papierosy, czy tytoń kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie produkty nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów.

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...