Home Aktualności Przemyt na statku
Aktualności

Przemyt na statku

245

„Tym razem znaleźliśmy je na statku „mv OCEAN SKY” pływającym pod banderą Panamy” – informuje rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie. Statek stoi w porcie szczecińskim przy nabrzeżu Huta. Funkcjonariusze KAS kontrolujący statek odkryli schowane nielegalne papierosy. Papierosy ukryte były w kajucie w łóżku marynarza, a drugie w magazynku narzędziowym.

Papierosy należały do dwóch marynarzy – obywatela Gruzji i obywatela Turcji. Gruziński marynarz posiadał 400 szt. papierosów marki WINSTON BLUE, a turecki 1800 szt. papierosów marki WINSTON BLUE i PARLIAMENT.  Za przemyt papierosów marynarzy ukarano mandatami karnymi gotówkowymi w wysokości 450 zł i 1200 zł.

Papierosy zabezpieczono, a sprawą zajmie się Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

– Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe – informuje KAS. – Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy że wchodzą w konflikt z prawem, że za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze. Papierosy, czy tytoń kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie produkty nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...