Home Aktualności Bezpośredni pociąg do Karpacza? ZAPOMNIJCIE. Nikt nie jest zainteresowany
Aktualności

Bezpośredni pociąg do Karpacza? ZAPOMNIJCIE. Nikt nie jest zainteresowany

3.2k

Jak informowaliśmy, trwa remont torów na nieczynnej od 23 lat trasie z Jeleniej Góry do Karpacza. W teorii umożliwia to bezpośrednie połączenie kolejowe Szczecina z cenioną miejscowością turystyczną w Karkonoszach. Niestety żaden z przewoźników nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Szkoda.

 

Przebudowa linii kolejowej w dużej mierze jest już na ukończeniu. Pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem pociągi Kolei Dolnośląskich będą zatrzymywać się na przystankach: Łomnica Średnia, Łomnica Dolna, Łomnica, Mysłakowice Polna, Mysłakowice, Mysłakowice Orzeł, Miłków, Karpacz.

To ważna inwestycja także dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy obecnie do Karpacza jeździli samochodami. Jeszcze przed wakacjami – w teorii  – możliwe byłoby stworzenie bezpośredniego połączenie pomiędzy Szczecinem a Karpaczem.

– Jesteśmy kolejami regionalnymi, najdalej jeździmy do Zielonej Góry – mówi Damian Kurpiel, rzecznik prasowy Polregio w Szczecinie. – Na tak długich trasach przewozy może organizować PKP Intecity. Być może udałoby się zorganizować połączenie na odcinku Zielona Góra-Karpacz, ale to już by się wiązało z koniecznością przesiadki – tłumaczy.

Na ten moment, żeby dotrzeć do Karpacza, trzeba będzie podróżować z przesiadką we Wrocławiu, a potem w Jeleniej Górze. Nawet jeśli Koleje Dolnośląskie zdecydowałyby się na utworzenie innego połączenia, to nie obejdzie się bez przesiadek. A to, w kontekście rodzinnej podroży z dziećmi, nie byłoby komfortowe.

PKP Intercity, jak się nam udało nieoficjalnie dowiedzieć, nie jest zainteresowane utworzeniem bezpośredniego połączenia pomiędzy Karpaczem a Szczecinem, nawet jeśli miałoby t być połączenie tylko w okresie turystycznym.

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...