Home Aktualności Bezpośredni pociąg do Karpacza? ZAPOMNIJCIE. Nikt nie jest zainteresowany
Aktualności

Bezpośredni pociąg do Karpacza? ZAPOMNIJCIE. Nikt nie jest zainteresowany

3.1k

Jak informowaliśmy, trwa remont torów na nieczynnej od 23 lat trasie z Jeleniej Góry do Karpacza. W teorii umożliwia to bezpośrednie połączenie kolejowe Szczecina z cenioną miejscowością turystyczną w Karkonoszach. Niestety żaden z przewoźników nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Szkoda.

 

Przebudowa linii kolejowej w dużej mierze jest już na ukończeniu. Pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem pociągi Kolei Dolnośląskich będą zatrzymywać się na przystankach: Łomnica Średnia, Łomnica Dolna, Łomnica, Mysłakowice Polna, Mysłakowice, Mysłakowice Orzeł, Miłków, Karpacz.

To ważna inwestycja także dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy obecnie do Karpacza jeździli samochodami. Jeszcze przed wakacjami – w teorii  – możliwe byłoby stworzenie bezpośredniego połączenie pomiędzy Szczecinem a Karpaczem.

– Jesteśmy kolejami regionalnymi, najdalej jeździmy do Zielonej Góry – mówi Damian Kurpiel, rzecznik prasowy Polregio w Szczecinie. – Na tak długich trasach przewozy może organizować PKP Intecity. Być może udałoby się zorganizować połączenie na odcinku Zielona Góra-Karpacz, ale to już by się wiązało z koniecznością przesiadki – tłumaczy.

Na ten moment, żeby dotrzeć do Karpacza, trzeba będzie podróżować z przesiadką we Wrocławiu, a potem w Jeleniej Górze. Nawet jeśli Koleje Dolnośląskie zdecydowałyby się na utworzenie innego połączenia, to nie obejdzie się bez przesiadek. A to, w kontekście rodzinnej podroży z dziećmi, nie byłoby komfortowe.

PKP Intercity, jak się nam udało nieoficjalnie dowiedzieć, nie jest zainteresowane utworzeniem bezpośredniego połączenia pomiędzy Karpaczem a Szczecinem, nawet jeśli miałoby t być połączenie tylko w okresie turystycznym.

Powiązane artykuły

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Aktualności

Blisko 6 promili u kapitana. Chciał płynąć w tym stanie do Wielkiej Brytanii

5,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego obcej...