Ostatni weekend tegorocznych wakacji zbliża się wielkimi krokami – warto go spędzić w Szczecinie, ponieważ będzie na nas czekać sporo atrakcyjnych i niesamowitych wydarzeń. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!
Piątek, 30 sierpnia
- od 15:00 – Festiwal „Inna Bajka”, różne miejsca
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
dla Małych, dla Młodych, dla Wszystkich!
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
W piątkowym programie znajdą się spektakle: „Głupiec”, „W stronę Słońca”, „Minimal Circus”, „Cafe-Show”, „Fire Breathing Show” i „Orkest Bazar”, koncert „Wielki Powrót Pippi Piratki”, instalacja „Nocna wyprawa na sowy” oraz Silent Disco.
- 17:00, 19:00 – „Hrabina Pączek – recital Joanny Kołaczkowskiej”, Radisson Blu
- Wyjątkowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej – Joanny Kołaczkowskiej! Artystka znana przede wszystkim z kabaretów Potem i Hrabi tym razem występuje na scenie solo. Podczas recitalu usłyszymy zupełnie nowe piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki.
- 18:00 – CONFLICT, Krzywy Gryf
- CONFLICT reprezentuje zarówno to, co najlepsze w brytyjskiej scenie anarcho punk, jak i aktywizm, z jakim tysiące ludzi w krajach na całym świecie walczy z władzą i staje w obronie równości, sprawiedliwości i integracji ludzi i zwierząt. Ich poglądy są równie ważne jak ich muzyka i nie wahają się dać Tobie tego do zrozumienia na scenie. Ten zespół nie stroni od konfrontacji i od ponad 40 lat jest inspiracją dla wielu anarchistów i zbuntowanych umysłów. Razem tworzą The Ungovernable Force.
- 19:00 – Koncert w Stoczni. Tomek Lipiński z zespołem, plac Ofiar Grudnia 1970
- Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz Miasto Szczecin i Szczecińską Agencję Artystyczną, ma przypominać o niezwykłej rocznicy robotniczego buntu, który w perspektywie przyniósł wolność.
Występ Tomka Lipińskiego z zespołem, lidera kultowych zespołów Tilt i Brygada Kryzys, będzie symbolicznym przypomnieniem o tym niezwykle ważnym, nie tylko dla Szczecina, ale również dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wydarzeniu.
- 19:00 – Lato na Alei, aleja Wojska Polskiego
- Przed nami ostatnie wydarzenia organizowane w ramach cyklu „Lato na Alei”. W piątek zapraszamy na pokaz kultowego filmu „E.T” w Kosmosie, a w sobotę na koncert w brazylijskich rytmach Bloco Pomerania.
- 19:00 – Turniej Muzyków Prawdziwych 2024 – Dikanda z Orkiestrą, Filharmonia
- Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.
- 19:00 – Vito Bambino & Rosalie, Teatr Letni
- Zapraszamy na koncert Vito Bambino w Szczecinie! Nie mamy wątpliwości, że to będzie wyjątkowy wieczór dla Artysty i szczecińskiej publiczności. Po pierwsze zainteresowani spotkają się w tym roku tylko raz. Po drugie Vito po raz pierwszy zagości na deskach pięknego Teatru Letniego. Po trzecie usłyszymy i zobaczymy także zjawiskową Rosalie., która wystąpi przed zespołem Mateusza.
- 22:00 – „Hrabiny przodem”, Teatr Polski
- Hrabiny powracają. Dalszy ciąg monologów o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie czasu w wykonaniu Olgi Adamskiej. Będzie zabawnie i autoironicznie. Kwiaty doniczkowe, dzieci, mężczyźni i inne pasje.
Sobota, 31 sierpnia
- 10:00 – Ogród Botaniczny z elementami Zielonej Partyzantki, miejsce zbiórki: Biancafe (al. Wojska Polskiego/Ostrawicka)
- Dawno już nie odwiedzaliśmy tzw. Ogrodu Botanicznego. Sporo zmian tam zaszło od naszego ostatniego pobytu. Czas więc na kolejny spacer – tym razem z elementami Zielonej Partyzantki.
- 11:00 – Transgraniczne Spacery Miejskie: „Jak Stettin stał się Szczecinem | Szymon Maksymiuk”, plac Solidarności
- Jak żyło się w Szczecinie lat 40.? Czy Szczecin wrócił do macierzy? Dlaczego Zamek był Piastowski? Co planowano zrobić z Katedrą ? Spacerując po współczesnym mieście, znane miejsca odkryjecie na nowo, słuchając o pełnej paradoksów historii miasta wiecznie poszukującego swojej tożsamości.
- od 12:00 – Festiwal „Inna Bajka”, różne miejsca
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
dla Małych, dla Młodych, dla Wszystkich!
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
W sobotnim programie znajdą się: Otwarta Strefa Warsztatowa na Łące Kany i okolicach, spektakle: „Life is Short Stories”, „Szafa Show”, „Fire Breathing Show” i „Punto y Coma”, koncert „Rakieta” oraz instalacja „Sekretne życie zwierzaków nocnych”.
- 16:00 – Lato na Alei, aleja Wojska Polskiego
- Sierpniowe wydarzenia w alei zakończymy w ulubionych przez szczecinian rytmach. Zespół Bloco Pomerania, który rozgrzewa mieszkańców i zaraża pozytywną energią w rytmie brazylijskiej samby, zaprosi nas na energetyczny uliczny koncert. Start przy rzeźbie „Labirynt” o godz. 16.00.
- 17:00 – Małe TGD, Teatr Letni
- Każdy z nas nosi w sobie szczerą, dziecięcą radość… dlatego warto celebrować ją wspólnie z najmłodszymi! Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem.
- 17:00 – Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2024, Moczyły
- Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na 11. edycję festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana, który odbędzie się w ostatni dzień wakacji – 31 sierpnia – w Moczyłach.
Na scenie wystąpią Sklep z Ptasimi Piórami, Joanna Kołaczkowska i Kuba Badach. W trakcie wydarzenia usłyszymy premierowe wykonanie utworu Ryszarda Leoszewskiego poświęconego Dolinie Dolnej Odry.
- Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na 11. edycję festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana, który odbędzie się w ostatni dzień wakacji – 31 sierpnia – w Moczyłach.
- 18:00 – Andrzej Szpak, CKE Stara Rzeźnia
- Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Jacek Lech, Stan Borys, Ewa Demarczyk, Zbigniew Wodecki, Robertino Loretti, Roy Orbison i inni! Niniejszy koncert ma na celu przypomnienie piosenek które powstały w latach 60., były i są bardzo popularne, nadal świeże i do dzisiaj wykonywane.
- 19:00 – Śladami Tadeusza Nalepy, DK Słowianin
- Koncert „Śladami Tadeusza Nalepy” to niepowtarzalna okazja, by upamiętnić życie i twórczość Ojca Polskiego Bluesa, Miry Kubasińskiej i zespołu Breakout.
Na scenie pojawją się pełni pasji młodzi, jak i uznani już artyści, dla których muzyka Tadeusza Nalepy była i jest inspiracją. Będą to m.in.: duet Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz, After Blues, Kapitan Stereo, The Blue Bus, Mariusz Zarzeczny, Filip Grycmacher, Barbara Włodarczyk, Klaudia „Cloudy” Kowalczyk.
Całość poprowadzi – prezentując unikatowe fotografie i anegdoty – Marek Jakubowski, publicysta i popularyzator bluesa.
- 19:00 – „Mayday”, Teatr Polski
- Historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.
- 20:00 – CONTRA PLURES – Przegląd polskiego monodramu: „Nazywam się Szwejk, Józef Szwejk”, Zamek Książąt Pomorskich
- Spektakl opowiada o idiotyzmie i bezsensowności wojny. Porusza temat człowieka wrzuconego w wojskowe tryby, który potrafi poradzić sobie dzięki dziecięcej naiwności i dobroduszności. Demaskuje głupotę przełożonych i rządzących.
- 22:00 – Come With Us Festival – Bye Bye Vacation…, After Ego
- Koniec wakacji tuż tuż, dlatego ekipa festiwalu Come With Us chce je pożegnać należycie już w najbliższą sobotę. Malowniczy ogród i okazałe mury starego ratusza znakomicie wpisują się w naszą definicję dobrej zabawy. Wyprawa przez muzykę, wyobraźnię i emocje. Inspirująca przestrzeń w miejskim labiryncie…
- 22:00 – „Hrabiny przodem”, Teatr Polski
- Hrabiny powracają. Dalszy ciąg monologów o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie czasu w wykonaniu Olgi Adamskiej. Będzie zabawnie i autoironicznie. Kwiaty doniczkowe, dzieci, mężczyźni i inne pasje.
Niedziela, 1 września
- 10:00 – Szczeciński Bazar Smakoszy, OFF Marina
- Na SZCZECIŃSKIM BAZARZE SMAKOSZY będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi ekoproduktami regionalnymi, najlepszymi winami czy piwami oraz inną żywnością sezonową. Umożliwimy Wam zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery oraz wiele, wiele innych. Lubicie food trucki? Spodziewajcie się kilku na zewnątrz, zaprosiliśmy je dla Was także. Czeka nas prawdziwe święto. Niemal wszystkiego można będzie przed zakupem spróbować oraz skonsumować na miejscu w towarzystwie chilloutowej muzyki.
- od 12:00 – Festiwal „Inna Bajka”, różne miejsca
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
dla Małych, dla Młodych, dla Wszystkich!
- Teatr Kana zaprasza na międzynarodowe święto sztuki z innej bajki –
W niedzielnym programie znajdą się: Otwarta Strefa Warsztatowa na Łące Kany i okolicach, spektakle” „Tkaczka Chmur”, „Szafa Show”, Tu i teraz”, „Wyprawa w Mordęgi” i „Mechanicy”, koncerty „East Side Music” i „Kołysanki dla świata”, opowieści tolkienowskie „Zagubiona droga” i warsztat „Słoneczna nić losu”.
- 12:00 – Różany Ogród Sztuki 2024: koncert „Jesteś moją miłością”, Ogród Różany Różanka
- Jest to ciepły, nastrojowy pełen wzruszeń koncert z najpiękniejszymi polskimi piosenkami lat 70. W programie usłyszą Państwo najpiękniejsze utwory Anny German, a także Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Violetty Villas, Ludmiły Jakubczak, Ewy Bem, wiersze Joanny Kulmowej.
- 14:00 – „Mama Mu wraca do domu”, Zamek Książąt Pomorskich
- Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi.
- 15:00 – Ogrody pełne folkloru. Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, Ogrody Śródmieście
- Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” to reprezentacyjny zespół Pomorza Zachodniego i honorowy ambasador Szczecina, który przybliża polską kulturę zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich występy to prawdziwa uczta dla zmysłów, pełna energetycznych tańców, wzruszających pieśni i tradycyjnych melodii.
- 17:00 – Turniej Muzyków Prawdziwych 2024 – Koncert Laureatów, Filharmonia
- To zwieńczenie konkursowych zmagań i możliwość poznania zwycięskich artystów wszystkich kategorii Turnieju Muzyków Prawdziwych – eksperymentalnej i tradycyjnej.
Podczas koncertu ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Będzie to wyjątkowa okazja, by w złotej sali Filharmonii wsłuchać się w dźwięki muzyki tradycyjnej w zupełnie nowej odsłonie.
- 17:30 – PKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
- Po porażce z Lechem Poznań przyjdzie „Portowcom” zawalczyć o kolejne punkty i pokazać klasę.
- 20:00 – Koncert „Sierpniowe Przełomy”, plac Solidarności
- Co roku, w ostatni weekend wakacji Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.
W programie koncertu w wykonaniu Orkiestry Opery na Zamku i solisty Karola Drozda znajdą się znane kilku pokoleniom wielbicieli polskiego kina kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, melodie z polskich bajek, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii” grupy Dżem.