Home Polityka Prezydent odcina się od Bezpartyjnych: „Nie mam z nimi nic wspólnego”
Polityka

Prezydent odcina się od Bezpartyjnych: „Nie mam z nimi nic wspólnego”

133
Foto: AdobeStock

Przedwyborcze zamieszanie z ugrupowaniem, które podszywa się pod struktury budowane przez niezależnych samorządowców, w tym prezydenta Szczecina? Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, kandydaci do Sejmu twierdzą, że są rekomendowani przez władze miasta.

 

 

Biuro prasowe Koalicji Samorządowej (stowarzyszeniu, w którym aktywnie działa Piotr Krzystek) wydało właśnie oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od Bezpartyjnych.

 

Wbrew nazwie, „Bezpartyjni” to partia polityczna (zarejestrowana 17 lutego 2022 r.). Ten szyld przestał być symbolem prawdziwego niezależnego samorządu, od kiedy„ Bez – a jednak – partyjni” związali się z PiS na Dolnym Śląsku. Wówczas drogi wielu samorządowców, którzy nie zaakceptowali takiego sojuszu, z Bezpartyjnymi się rozeszły.

 

Był to jeden z impulsów do powołania przez Piotra Krzystka Ogólnopolskiej Kolacji Samorządowej, w której dziś wspólnie z rzeszą prawdziwych samorządowców wspólnie działają na rzecz lokalnych społeczności. W związku z tym, OKS nie bierze również udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a wszelkie próby łączenia osób związanych z OKS z najbliższymi wyborami są nieprawdą i „fake newsem” w ramach kampanii wyborczej.

 

OKS działa od 2021 r. skupia blisko 30 organizacji samorządowych z terenu całego kraju. Liderem w regionie jest prezydent Szczecina Piotr Krzystek. W zachodniopomorskim Koalicja Samorządowa ma swoich przedstawicieli w kilkunastu samorządach m.in. w Policach, Goleniowie, Nowogardzie, Stargardzie, Choszcznie, Pyrzycach, Barlinku, Szczecinku, Koszalinie, a obecnie także w Gryfinie.

 

Dlaczego taki komunikat prasowy trafił do mediów? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, część kandydatów na liście tej partii, chcąc zdobyć głosy wyborców w Szczecinie i regionie, twierdzi, że ich ugrupowanie współpracuje z Piotrem Krzystkiem i że jest przez niego rekomendowane. Prezydent również dementuje te pogłoski.

 

W ostatnich dniach jestem często pytany o Bezpartyjnych Samorządowców lub co gorsza – z nimi kojarzony. Pytacie czy popieram i kogo mógłbym wskazać. Odpowiadam zatem publicznie – nikogo. Nie mam nic wspólnego z Bezpartyjnymi Samorządowcami! -pisze na Facebooku Piotr Krzystek.

 

 

Nie bez znaczenia jest tu fakt, że partia Bezpartyjnych kojarzona jest z PiS-em, deklaracje współpracy  rządzącym ugrupowaniem padały już dawno temu. Tymczasem wielu niezależnych samorządowców nie zgadza się na taką koalicję, twierdząc, że obecny rząd niszczy samorządy oraz budżety gmin.

Powiązane artykuły

Polityka

Jak wypadła II tura wyborów w zachodniopomorskim? Jest wiele niespodzianek

Choć w takich miastach, jak Szczecin i Świnoujście, wybory samorządowe rozstrzygnięto już...

Polityka

Wiadomo już, którzy politycy zasiądą w sejmikowych ławach

Znamy już rezultat głosowania do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wybory do samorządu Pomorza...

Polityka

Rada Miasta po nowemu. KO będzie rządziło samodzielnie

Znamy już wyniki wyborów do Rady Miasta Szczecina. Zdecydowaną większość zdobyła Koalicja...

Polityka

Nowy stary prezydent. OFICJALNIE! Piotr Krzystek triumfuje – pewne zwycięstwo już w I turze

Piotr Krzystek wciąż prezydentem Szczecina. Jego wygrana rozstrzygnęła się już w I...