Home Aktualności Presja ma sens! Linia 59 zostaje na Studziennej
Aktualności

Presja ma sens! Linia 59 zostaje na Studziennej

348

Presja mieszkańców Żelechowej opłaciła się – podjazdy linii 59 na Studzienną w godzinach szczytu zostają!

W środowe popołudnie informowaliśmy o zmianach na liniach 58 i 59, z czego ta druga od poniedziałku będzie kończyć na nowej pętli „Policka”, a nie jak dotychczas na pętli „Nehringa”. W związku z tym kursy wariantowe tej linii, wykonywane w godzinach szczytu, mają kończyć na wysokości zajezdni Golęcin. W konsekwencji 7 kursów relacji Studzienna – Plac Rodła miało ulec likwidacji, a mieszkańcy tych okolic musieliby korzystać z oddalonego o 200 metrów dalej przystanku „Zgorzelecka”.

To właśnie decyzja o likwidacji kursów wariantowych do Studziennej najbardziej wzburzyła mieszkańców okolicznych bloków mieszkalnych. W piątek działaczka Zielonych Dagmara Adamiak zorganizowała protest w tej sprawie, na którym stawiło się kilkoro mieszkańców. 

– Gdy wprowadziliśmy się tutaj 10 lat temu, mieliśmy autobus pospieszny A, który dawał nam komfort przejazdu przez całe miasto. Potem został zlikwidowany. Zostały nam linie 58 i 59, ale w godzinach szczytu nie wszyscy się mieścili do kursujących na nich małych autobusów. Dostaliśmy prezent w postaci kilku kursów szczytowych linii 59 ze Studziennej, które pozwalały rozładować ten „korek”. Przystanek jest tutaj naprawdę bardzo potrzebny. Korzystają z niego również osoby z niepełnosprawnościami i dzieci – tłumaczył jeden z mieszkańców.

Protestujący, skandujący hasła „Nie dla likwidacji”, „Przystanek dla ludzi” i „Nic o nas, bez nas”, szybko zostali usatysfakcjonowani przez przedstawiciela ZDiTM Adama Miłosza, który przekazał im następującą informację:

– Kursy, o których państwo tutaj wspominali, zostaną zachowane. Będzie ich nawet więcej. Mieliśmy 7 kursów tylko do placu Rodła, a po zmianach, od poniedziałku, tych kursów będzie 10. Zarówno w kierunku placu Rodła, jak i w kierunku Zajezdni Golęcin. Myślę, że wszyscy będą zadowoleni z tych zmian.

Tym samym, poza istniejącym przystankiem w kierunku placu Rodła, wprowadzony zostanie również nowy przystanek na ulicy Studziennej (w kierunku zajezdni Golęcin). Jednak żeby dojechać w kierunku pętli „Policka”, trzeba będzie wsiąść na przystanku „Żelazna”.

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...