Home Aktualności Presja ma sens! Linia 59 zostaje na Studziennej
Aktualności

Presja ma sens! Linia 59 zostaje na Studziennej

319

Presja mieszkańców Żelechowej opłaciła się – podjazdy linii 59 na Studzienną w godzinach szczytu zostają!

W środowe popołudnie informowaliśmy o zmianach na liniach 58 i 59, z czego ta druga od poniedziałku będzie kończyć na nowej pętli „Policka”, a nie jak dotychczas na pętli „Nehringa”. W związku z tym kursy wariantowe tej linii, wykonywane w godzinach szczytu, mają kończyć na wysokości zajezdni Golęcin. W konsekwencji 7 kursów relacji Studzienna – Plac Rodła miało ulec likwidacji, a mieszkańcy tych okolic musieliby korzystać z oddalonego o 200 metrów dalej przystanku „Zgorzelecka”.

To właśnie decyzja o likwidacji kursów wariantowych do Studziennej najbardziej wzburzyła mieszkańców okolicznych bloków mieszkalnych. W piątek działaczka Zielonych Dagmara Adamiak zorganizowała protest w tej sprawie, na którym stawiło się kilkoro mieszkańców. 

– Gdy wprowadziliśmy się tutaj 10 lat temu, mieliśmy autobus pospieszny A, który dawał nam komfort przejazdu przez całe miasto. Potem został zlikwidowany. Zostały nam linie 58 i 59, ale w godzinach szczytu nie wszyscy się mieścili do kursujących na nich małych autobusów. Dostaliśmy prezent w postaci kilku kursów szczytowych linii 59 ze Studziennej, które pozwalały rozładować ten „korek”. Przystanek jest tutaj naprawdę bardzo potrzebny. Korzystają z niego również osoby z niepełnosprawnościami i dzieci – tłumaczył jeden z mieszkańców.

Protestujący, skandujący hasła „Nie dla likwidacji”, „Przystanek dla ludzi” i „Nic o nas, bez nas”, szybko zostali usatysfakcjonowani przez przedstawiciela ZDiTM Adama Miłosza, który przekazał im następującą informację:

– Kursy, o których państwo tutaj wspominali, zostaną zachowane. Będzie ich nawet więcej. Mieliśmy 7 kursów tylko do placu Rodła, a po zmianach, od poniedziałku, tych kursów będzie 10. Zarówno w kierunku placu Rodła, jak i w kierunku Zajezdni Golęcin. Myślę, że wszyscy będą zadowoleni z tych zmian.

Tym samym, poza istniejącym przystankiem w kierunku placu Rodła, wprowadzony zostanie również nowy przystanek na ulicy Studziennej (w kierunku zajezdni Golęcin). Jednak żeby dojechać w kierunku pętli „Policka”, trzeba będzie wsiąść na przystanku „Żelazna”.

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...