Home Aktualności Pojechali na interwencję, skończyło się demolką
Aktualności

Pojechali na interwencję, skończyło się demolką

321
samochód policyjny

Prawie 7 lat w więzieniu spędzi sprawca awantury i zniszczenia mieszkania znajomej, ale nie za demolkę, a za wcześniejsze przestępstwa. Za zdemolowanie lokalu dopiero będzie odpowiadał przed Sądem. Policyjna interwencja w centrum Szczecina zaskoczyła nawet mundurowych.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani do awantury w centrum miasta. Zgłaszająca prosiła o pomoc w związku z awanturującym się agresywnym mężczyzną w jej mieszkaniu. Miał to być jej były kolega, który krzycząc niszczył kolejne elementy wyposażenia, łącznie z drzwiami i oknami. Kobieta w tym czasie przebywała z dzieckiem u sąsiada.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze nie zastali awanturnika, natomiast pokrzywdzona podała jego rysopis – relacjonuje biuro prasowe szczecińskiej policji. – W związku z agresją mężczyzny do pomocy również wezwany został przewodnik psa służbowego, który podjął czynności legitymowania zgłaszającej i jej partnera. W tym czasie pierwszy patrol pojechał przeszukać przyległe uliczki i miejsca, w których może przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Po chwili patrol odnalazł osobę, odpowiadającą rysopisowi sprawcy, jak się okazało podczas legitymowania, jest on poszukiwany trzema podstawami, w tym listem gończym na łączną karę pozbawienia wolności 6 lat i 9 miesięcy. Do tych wyroków wkrótce dojdzie nowy, w związku z uszkodzeniem mienia.

W międzyczasie, podczas interwencji u zgłaszającej, ku zaskoczeniu policjantów okazało się, że jej partner również skrywa tajemnicę – w policyjnych systemach był zarejestrowany jako osoba poszukiwana dwiema podstawami na łączną karę pozbawienia wolności 6 miesięcy.

Powiązane artykuły

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Aktualności

Blisko 6 promili u kapitana. Chciał płynąć w tym stanie do Wielkiej Brytanii

5,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego obcej...