Home Aktualności Pojechali na interwencję, skończyło się demolką
Aktualności

Pojechali na interwencję, skończyło się demolką

363
samochód policyjny

Prawie 7 lat w więzieniu spędzi sprawca awantury i zniszczenia mieszkania znajomej, ale nie za demolkę, a za wcześniejsze przestępstwa. Za zdemolowanie lokalu dopiero będzie odpowiadał przed Sądem. Policyjna interwencja w centrum Szczecina zaskoczyła nawet mundurowych.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani do awantury w centrum miasta. Zgłaszająca prosiła o pomoc w związku z awanturującym się agresywnym mężczyzną w jej mieszkaniu. Miał to być jej były kolega, który krzycząc niszczył kolejne elementy wyposażenia, łącznie z drzwiami i oknami. Kobieta w tym czasie przebywała z dzieckiem u sąsiada.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze nie zastali awanturnika, natomiast pokrzywdzona podała jego rysopis – relacjonuje biuro prasowe szczecińskiej policji. – W związku z agresją mężczyzny do pomocy również wezwany został przewodnik psa służbowego, który podjął czynności legitymowania zgłaszającej i jej partnera. W tym czasie pierwszy patrol pojechał przeszukać przyległe uliczki i miejsca, w których może przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Po chwili patrol odnalazł osobę, odpowiadającą rysopisowi sprawcy, jak się okazało podczas legitymowania, jest on poszukiwany trzema podstawami, w tym listem gończym na łączną karę pozbawienia wolności 6 lat i 9 miesięcy. Do tych wyroków wkrótce dojdzie nowy, w związku z uszkodzeniem mienia.

W międzyczasie, podczas interwencji u zgłaszającej, ku zaskoczeniu policjantów okazało się, że jej partner również skrywa tajemnicę – w policyjnych systemach był zarejestrowany jako osoba poszukiwana dwiema podstawami na łączną karę pozbawienia wolności 6 miesięcy.

Powiązane artykuły

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

AktualnościHistoria

„Ten pomysł nie zainteresował Pana Marszałka, dlatego czekamy na inne”. Będzie debata w sprawie Willi Quistorpa?

Dawna siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Wojska Polskiego w Szczecinie nie...