Home Aktualności Pogrom przestępców na drogach w Szczecinie. Wpadli w naprawdę głupi sposób
Aktualności

Pogrom przestępców na drogach w Szczecinie. Wpadli w naprawdę głupi sposób

665

Czerwone stop, zielone jedź – o światłach drogowych uczą się już przedszkolaki. Przestrzeganie prostych zasad przez kierowcę może być jednak trudne, gdy ten ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi, poszukiwani i kierowcy po narkotykach wpadają w ręce szczecińskiej policji z bardziej prozaicznych powodów, niż mogłoby się wydawać.

 

Szczecińscy policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali szereg nietrzeźwych i poszukiwanych kierowców. Kilku z nich „wpadło” podczas zwykłej kontroli lub z powodu niedostosowania się do przepisów drogowych. Przestępca może wymykać się policji przez dłuższy czas, a i tak na końcu zostaje aresztowany z powodu niewłączonych świateł w samochodzie. Taka sytuacja zdarzyła się na Pogodnie, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 45-latka kierującego Matizem z wyłączonymi światłami. 

 

– Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący, jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Miał także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

 

Na terenie naszego miasta mundurowi zatrzymali do kontroli także dwóch mężczyzn, którzy przejechali na czerwonym świetle. Na zwykłym mandacie w ich przypadku jednak się nie skończyło. Jeden z kierowców był nietrzeźwy, a drugi jechał pod wpływem środków odurzających.

 

– Pierwszy z nich wpadł na Niebuszewie. To 51-letni obcokrajowiec, który jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie wskazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Oczywiście mężczyzna stracił już prawo jazdy – podaje KMP w Szczecinie. 

 

Drugi kierowca został aresztowany w centrum miasta. 27-latek kierujący BMW nie pojechał dalej, ponieważ policjanci wykryli, że był pod wpływem narkotyków. 

 

Zdecydowanym wygranym w plebiscycie na wyjątkowo głupie i nieodpowiedzialne zachowanie został jednak 24-latek, który został zatrzymany do kontroli w centrum Szczecina. Okazało się, że ten kierowca Audi był poszukiwany oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. A to nie koniec jego przewinień. 

 

– Podczas kontroli Szczecinianin zachowywał się bardzo nerwowo. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, że może być pod wpływem narkotyków. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy – informuje KMP w Szczecinie.

 

Wszyscy trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań lub zakładu karnego. Teraz odpowiedzą za szereg przestępstw, które popełnili. Również wykroczeń drogowych, ale o nich raczej nikt z nich już nie myśli. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...