Pogoń Basket Szczecin zakończyła sezon na 6. miejscu w Polsce w kategorii U17, rywalizując z najlepszymi zespołami w kraju podczas finałów Mistrzostw Polski. Choć w ostatnim meczu Szczecinianie przegrali z BSA AMW Arka Gdynia 91:76, cały turniej i zakończony sezon klub może uznać za ogromny sukces.
Turniej finałowy był zwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy zawodników i sztabu szkoleniowego. Awans do najlepszej szóstki w Polsce już wcześniej był dużym osiągnięciem dla młodych koszykarzy ze Szczecina. W ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie z Gdyni zawodnicy Pogoni pokazali ambitną walkę i ofensywną grę, mimo że rywale ostatecznie okazali się skuteczniejsi.
Najwięcej punktów dla szczecińskiego zespołu zdobył Medeński — aż 29. Dobre spotkanie rozegrali także Majcherek (15 punktów) oraz Gonerko (9 punktów). Punktowali również: Huzarski – 6, Jasiński – 5, Sydor – 4, Wojciechowski – 3, Łuczak – 3, Kuźmiński – 2.
W klubie podkreślają, że sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całej drużyny, trenerów oraz wsparcia kibiców, którzy licznie pojawiali się na meczach rozgrywanych w hali przy ul. Twardowskiego. Turnieje organizowane w Szczecinie przyciągały fanów młodzieżowego basketu i pokazywały, że zainteresowanie koszykówką w mieście stale rośnie.