Home Aktualności Płyną w stronę Szczecina z ważnym przesłaniem
Aktualności

Płyną w stronę Szczecina z ważnym przesłaniem

330

Trzech zapalonych kajakarzy wyruszyło dziś rano z Poznania w 500 kilometrową trasę Wartą w kierunku morza. Niedługo dotrą do Szczecina. Celem ich wyprawy jest zwrócenie uwagi na problem samotności wśród seniorów i zebranie funduszy na zorganizowanie jednodniowych wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Kajakarze podkreślają, że obecnie wszyscy są zabiegani, wydaje się, że troszczymy się o bliskich i dbamy o seniorów. W rzeczywistości poświęca się starszym ludziom mało czasu, a ta wyprawa ma być przypomnieniem o tym, co ważne.

– Wszystko dookoła przyśpiesza i nawet jeśli nam się zdaje, że utrzymujemy kontakt z rodziną, to i tak dla nich czas płynie inaczej, niż dla nas. Ze swojego doświadczenia wiem, że ze starszą częścią mojej rodziny wydaje mi się, że jestem w częstym kontakcie, ale czasami jak sprawdzam kiedy ostatnio dzwoniłem, to to jest na przykład miesiąc temu. I z mojej perspektywy to była chwila, natomiast ten czas płynie zupełnie inaczej – mówi na antenie Radia Poznań Leszek Tasiemski, uczestnik wyprawy.

Kajakarze płyną obecnie Wartą w stronę Kostrzyna nad Odrą, tam wpłyną na Odrę i ruszą w stronę Szczecina. Po wizycie w naszym mieście ruszą przez Zalew Szczeciński do rzeki Dziwnej, na Bałtyk chcą wpłynąć w Dziwnowie.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...