Home Aktualności Piknik nad Odrą trwa w najlepsze!
Aktualności

Piknik nad Odrą trwa w najlepsze!

184

Jak co roku w maju okolice Wałów Chrobrego zmieniają się w strefę niczym nieograniczonej zabawy i wolnego czasu. Również i w tym roku na Pikniku nad Odrą każdy znalazł coś dla siebie – na nabrzeżu Odry nie brak rękodzieła, biżuterii, produktów spożywczych, małej gastronomii z foodtrucków, czy też gier i zabaw dla najmłodszych. 

Tegoroczna, dwudziesta edycja Pikniku, przyciągnęła na Wały spore tłumy szczecinian. Jako jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim i jedne z najchętniej odwiedzanych targów turystycznych w Polsce stanowi idealną promocję dla pozostałych regionów kraju i z zagranicy. Tylko w tym roku pokazali się wystawcy ze wszystkich polskich województw, a także z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Tunezji i Cypru.

Coś dla ducha i oka… 

Spośród licznych pamiątek, które można kupić, warto wymienić liczne rękodzieło w postaci biżuterii, naczyń używanych przez wikingów, kubków, książek regionalnych i oryginalnych zabawek dla dzieci. 

A skoro o dzieciach mowa, to mogły sprawdzić swoje umiejętności w licznych grach zręcznościowych, warsztatach tanecznych, nauce gry w roundnet, wspinaczce na dmuchanej ściance pod okiem ratowników TOPR, czy też wyszaleć się na dmuchanych zabawkach i wesołym miasteczku – te umiejscowione były zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Jana z Kolna, a także na placu Mickiewicza. Wśród pozostałych atrakcji można wyróżnić też robienie zmywalnych tatuaży i malowanie twarzy. 

…a także dla ciała

Natomiast strefa gastronomiczna składała się przede wszystkim z kilkunastu foodtrucków, rozstawionych nie tylko u stóp zabytkowej architektury Wałów Chrobrego, ale również stoisk z rozmaitymi artykułami spożywczymi. Można było posilić się tradycyjnym węgierskim langoszem, kołaczem, burgerami, pizzą, kuchnią wenezuelską i meksykańską, pierogami, kurczakiem z rożna, a także lodami, goframi, churrosami, oraz kukurydzą gotowaną i prażoną. Na wynos można było wziąć m.in.  owoce świeże i suszone, paprykarza w kilku smakach i regionalne miody. 

Kolejna okazja do odwiedzenia Pikniku nad Odrą będzie w niedzielę, 12 maja. Tak samo jak dzisiaj, wszelkie stoiska i atrakcje będą czynne do 20:00. 

Nawet Piknik nie jest wolny od polityki…

Wydawało by się, że takie plenerowe wydarzenie, jakim jest Piknik nad Odrą, może być chwilą oddechu od świata wielkiej polityki. Nic bardziej mylnego – o poparcie dla swoich kandydatur w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ubiegali się m.in. Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej i Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...