Home Aktualności Otrzymali po 1000 zł na działalność statutową
Aktualności

Otrzymali po 1000 zł na działalność statutową

165

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu, którego celem jest upowszechnianie działalności organizacji pozarządowych ze Szczecina i nagradzanie tych najbardziej znaczących i oddziałujących na społeczność naszego miasta.

 

Konkursowej ocenie podlegały działania i inicjatywy bez względu na sferę pożytku publicznego, w której zostały zrealizowane. W każdej z kategorii Kapituła Konkursu przyznała: jedną nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia. W roku 2023 nagrody przyznane zostały w 2 kategoriach:

  1. projekt społeczny – inicjatywa na rzecz określonej przez organizację pozarządową grupy,
  2. akcja społeczno-obywatelska – inicjatywa uczestnika podejmowana wraz z mieszkańcami, gdzie zaangażowanie w akcję mieszkańców jest jego kluczowym elementem.

 

W 2023 roku zwycięzcą w kategorii projekt społeczny został Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie za projekt, pn. „Centrum Integracji Polsko – Ukraińskiej”.  W tej samej kategorii wyróżnienia powędrowały do: Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Edukacji „Synergia”, za obchody Światowego Miesiąca Autyzmu pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu” edycja 2023 oraz Fundacji 120/80 za warsztaty Techniki pigmentacji i tatuażu sutków oraz blizn po rekonstrukcji.

 

W kategorii akcja społeczna zwyciężyła Fundacja MOŻESZ za projekt, pn. „Marsz różowej wstążki”. Wyróżnienia trafiły do: Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Centrum Seniora za projekt, pn. III Tydzień Inicjatyw Senioralnych oraz Stowarzyszenia WYWROTKA za projekt, pn. „Trashmageddon 2023 – zemsta wulkanizatora”.

 

Oceny nadesłanych zgłoszeń oraz wyboru nagrodzonych i wyróżnionych dokonała Kapituła Konkursu.  Nagrodą główną, w każdej z kategorii, jest bon o wartości 3000 zł, przeznaczony na sfinansowanie potrzeb (celów statutowych), wskazanych przez nagrodzoną organizację czy grupę nieformalną. Nagrodami – wyróżnieniami, w każdej z kategorii, jest bon o wartości 1000 zł, przeznaczony na sfinansowanie potrzeb (celów statutowych), wskazanych przez nagrodzoną organizację czy grupę nieformalną.

 

Konkurs został organizowany przez Gminę Miasto Szczecin we współpracy z Fundacją SEKTOR 3.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...