Home Kultura Kino Zamek świętuje 60-lecie. Pierwsze jubileuszowe seanse już dziś
Kultura

Kino Zamek świętuje 60-lecie. Pierwsze jubileuszowe seanse już dziś

232

Dzisiaj wieczorem odbędą się pierwsze seanse w ramach grudniowych obchodów okrągłego jubileuszu Kina Zamek. Kino działa od lat 60. w Zamku Książąt Pomorskich i ma swoich wiernych widzów, którzy kochają klimat kameralnej sali. Wydarzenie podzielone jest na dwie części – klasyczną i współczesną.

 

Od 8 do 21 grudnia prezentowane będą klasyki polskiego i światowego Kina. Pierwszy seans, który odbędzie się już dzisiaj o godz. 17:30 to „Pasażerka” Andrzeja Munka z 1963 r. – ponadczasowe dzieło jednego z twórców Polskiej szkoły filmowej. Na ekranach pojawią się także dzieła takich mistrzów kina jak Wojciech Has, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski, Tim Burton i Stanley Kubrick. W sumie 14 filmów, które pojawiły się na ekranach po 1963 r. – czyli roku otwarcia Kina Zamek. 

Druga część jubileuszowego wydarzenia to przedpremierowa prezentacja najnowszych tytułów, które pojawiają się i rozbudzają emocje na tegorocznych festiwalach filmowych. Filmy pojawią się na ekranie od 27 do 29 grudnia. 

Kameralne kino ma swoich stałych widzów i admiratorów ze względu na unikatowy klimat tego miejsca. To wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju punkt na mapie naszego miasta, szczególnie znany zapalonym kinomanom. Tutaj pojawiają się filmy ambitne i wartościowe – tytuły, które rzadko występują w wielkich multipleksach

Korzystając z tej wyjątkowej okazji zespół Kina Zamek oraz jego współpracownicy i przyjaciele, postanowili podjąć wyzwanie, jakim jest opisanie 60-letnich dziejów szczecińskiego kina. Poszukiwani są świadkowie historii, którzy będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami z pierwszych lat i dekad działalności Kina Zamek w Szczecinie. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod adresem kino@zamek.szczecin.pl.

Powiązane artykuły

KulturaSport

Bardziej o Górniku, czy o Śląsku? Jak z „Chopcami” rzecz się miała? 

Jedni powiedzą, że to jest opowieść o legendzie na piłkarskiej mapie Polski,...

Kultura

Hrabiny dają radę…

Zasadniczy problem z „Hrabinami” jest taki, że nie można kupić na nie...

Kultura

“Jest bosko, po raz pierwszy gram w Jazzmencie”. Pierwszy koncert Szczecin Jazz Festiwal za nami

Wczorajsza sobota bez wątpienia zapiszę się w pamięci szczecinian. Całe miasto po...

Kultura

Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera

Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym!...