Home Kultura Kino Zamek świętuje 60-lecie. Pierwsze jubileuszowe seanse już dziś
Kultura

Kino Zamek świętuje 60-lecie. Pierwsze jubileuszowe seanse już dziś

251

Dzisiaj wieczorem odbędą się pierwsze seanse w ramach grudniowych obchodów okrągłego jubileuszu Kina Zamek. Kino działa od lat 60. w Zamku Książąt Pomorskich i ma swoich wiernych widzów, którzy kochają klimat kameralnej sali. Wydarzenie podzielone jest na dwie części – klasyczną i współczesną.

 

Od 8 do 21 grudnia prezentowane będą klasyki polskiego i światowego Kina. Pierwszy seans, który odbędzie się już dzisiaj o godz. 17:30 to „Pasażerka” Andrzeja Munka z 1963 r. – ponadczasowe dzieło jednego z twórców Polskiej szkoły filmowej. Na ekranach pojawią się także dzieła takich mistrzów kina jak Wojciech Has, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski, Tim Burton i Stanley Kubrick. W sumie 14 filmów, które pojawiły się na ekranach po 1963 r. – czyli roku otwarcia Kina Zamek. 

Druga część jubileuszowego wydarzenia to przedpremierowa prezentacja najnowszych tytułów, które pojawiają się i rozbudzają emocje na tegorocznych festiwalach filmowych. Filmy pojawią się na ekranie od 27 do 29 grudnia. 

Kameralne kino ma swoich stałych widzów i admiratorów ze względu na unikatowy klimat tego miejsca. To wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju punkt na mapie naszego miasta, szczególnie znany zapalonym kinomanom. Tutaj pojawiają się filmy ambitne i wartościowe – tytuły, które rzadko występują w wielkich multipleksach

Korzystając z tej wyjątkowej okazji zespół Kina Zamek oraz jego współpracownicy i przyjaciele, postanowili podjąć wyzwanie, jakim jest opisanie 60-letnich dziejów szczecińskiego kina. Poszukiwani są świadkowie historii, którzy będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami z pierwszych lat i dekad działalności Kina Zamek w Szczecinie. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod adresem kino@zamek.szczecin.pl.

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...