Home Aktualności Nowe latarki, kolimatory i kabury dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei
Aktualności

Nowe latarki, kolimatory i kabury dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

192

Do funkcjonariuszy SOK trafił nowy sprzęt. Funkcjonariusze są coraz lepiej wyposażeni i uzbrojeni. Ma to pomóc w codziennej pracy. Straż Ochrony Kolei to nie tylko ochrona kolejowej infrastruktury, ale również pasażerów – zarówno w pociągach, jak i dworcach.

 

Nowy sprzęt w postaci nowoczesnych latarek, profesjonalnych kolimatorów oraz nowoczesnych kabur do broni krótkiej trafił na początku stycznia do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. W ręce strażników trafiło 256 latarek taktycznych z serii Pro Tac Railmount HL-X i 189 latarek taktycznych z serii TLR-1 HL opracowanych przez STREAMLIGHT specjalnie dla służb mundurowych, a także 112 kolimatorów oraz blisko 190 kabur do pistoletów Glock 17 gen. 5.

– Streamlingt Pro tac Rail Mount HL-X USB to latarka taktyczna o mocy 1000 lumenów, przeznaczona do montażu na broni długiej, ze stałym, dedykowanym mocowaniem do szyn Picatinny. Latarka Stramlight wyposażona jest w innowacyjny system zasilania MULTI-FUEL, umożliwiający korzystanie z opatentowanych akumulatorków litowo-jonowych Streamlight SL-B26 (w zestawie), bądź baterii litowych CR123A – dzięki takiemu rozwiązaniu latarka jest zawsze gotowa do pracy. Zintegrowanie i mocowania do szyn kompatybilne z szynami MIL-STD-1913. Wytrzymała obudowa z anodyzowanego aluminium oraz soczewka z odpornego na uderzenia szkła hartowanego – informuje insp. Piotr Żłobicki.

Natomiast super jasna taktyczna latarka Streamilight TLR-1 HL o mocy 1000 lumenów umożliwiająca maksymalnie dokładne oświetlenie przeszukiwanych pomieszczeń, przeznaczona jest na broń krótką. Konstrukcja streamligtht TLR-1 HL gwarantuje bezpośredni montaż do broni krótkiej z szynami typu Glock i wszystkimi szynami spełniającymi standard Piacatinny (MIL-STD-1913).

– Straż Ochrony Kolei kupiła również zestawy celowników kolimatorowych Holosun HS503CU Red Dot-Multi Reticle-Solar Panel, które będą dodatkowym wyposażeniem pistoletów maszynowych Scorpion EVO 3 A1 – relacjonuje Piotr Żłobicki. – Zakupione kolimatory można zamontować na wszystkich pistoletach maszynowych, które są na wyposażeniu SOK, m.in. Grand Power Stribog SR9. Holosun HS503GU to nowy kolimator wyposażony w punkt celowniczy 2MOA z okręgiem 65MOA, z możliwością przełączania na samą kropkę 2MOA. Wysokowydajna dioda LED i panel słoneczny umożliwiają pracę bez baterii w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych „U” oznacza konstrukcję obudowy, która osłania wieżyczki regulacyjne. Zastosowanie w konstrukcji niezwykle wydajnej diody LED oraz zoptymalizowanego układu sterującego sprawia, że urządzenie oferuje teoretyczny czas działania do 50 000 h na jednej baterii przy średnim ustawieniu jasności – tłumaczy.

W obecnej chwili dzięki modernizacji uzbrojenia, jaka przeszła w ostatnim czasie w Straż Ochrony Kolei, podstawowym pistoletem samopowtarzalnym będącym na wyposażeniu prawie każdego funkcjonariusza SOK jest m.in. Clock 17 gen. 5. Dlatego też do formacji trafiło 189 nowoczesnych kabur Safariland z oświetleniem taktycznym. Kabura wyposażona jest w uniwersalny system do pasa o średniej długości (UBL Mid-ride). Dodatkowo zastosowano system SLS (Self Locking System), dzięki temu kabura uzyskuje 3 poziom retencji, co dodatkowo zabezpiecza broń przed wyciągnięciem przez napastnika.

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...